Tieto darčeky bábätkám v košickej nemocnici každodenne pomáhajú! Dobrovoľníčky v kultúrnych centrách pre Univerzitnú nemocnicu L. Pasteura vyrobili háčkované chobotničky, ktoré slúžia predčasne narodeným detičkám ako náhrada pupočnej šnúry.

 

Nevšedné darčeky! Nemocnica získala od dobrovoľníčok háčkované chobotničky pre predčasniatka, aby dobehli svoj vývoj a taktiež, aby sa maznaním s nimi predišlo vyťahovaniu hadičiek z infúzií a rôznych zdravotníckych pomôcok.

Detičky tým, že sa maznajú s týmito zvieratkami, sa podľa primárky I. Kostelníkovej správne uvoľnia. „Chobotničky pomôžu mnohým, aby sa cítili pokojnejšie a bezpečnejšie. V našej nemocnici sa ročne narodí približne až 3 000 detí, z toho asi dvesto predčasne. Práve pre týchto novorodencov sú potom vhodnou hračkou,“ dodala primárka. Doteraz nemocnica získala až 157 chobotničiek, ktoré boli vytvorené pri verejnom háčkovaní, ktoré organizovali Košické kultúrne centrá v Kulturparku, pričom do výroby sa zapojilo až 70 dobrovoľníčok.

Vzhľadom na to, že zaznamenali v tejto nemocnici priaznivé výsledky u predčasne narodených detí po tom, čo im boli dodané tieto chobotničky, pravdepodobne ich budú využívať aj ďalšie nemocnice. Nápad sa k nám dostal z Dánska.

Zdroj: cas.sk l Foto: pixabay.com l Video: youtube.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Loriana
Učiteľka, ktorá sa venuje všetkým možným témam, ktoré poskytujú istý odkaz pre spoločnosť. Mamička, ktorá najviac miluje svojho synčeka, a všetko, čo robí, robí iba pre neho. Žena, ktorá si užíva život a všetky jeho radosti..