Dieťa Sila osudu: Jedna žena bez detí,druhá na pokraji zúfalstva.Jeden let lietadlom všetko...

Sila osudu: Jedna žena bez detí,druhá na pokraji zúfalstva.Jeden let lietadlom všetko zmenil!

Aj vy veríte v silu osudu? Ten sa s nami vie niekedy poriadne zahrať. Svoje o tom vedia povedať aj dve ženy, ktoré sa náhodne stretli v lietadle a ich životy tak dostali úplne iný smer. Jedna bez vlastných detí, túžiaca mať svoju rodinu, druhá tehotná bez prostriedkov a na pokraji zúfalstva. Ako sa s nimi osud zahrá? Dá im šancu na lepší život?

 

Život mladej Samanthy (24) sa zmenil v toku 2016, keď sa dozvedela, že je tehotná. Vzťah s jej priateľom nemal budúcnosť a skončil sa. Pre svojho nenarodeného syna chcela to najlepšie, no v prostredí, v ktorom sama žila, mu to nedokázala dať. V 12-tom týždni tehotenstva preto utiekla z domu od svojej matky a v strachu o svoju budúcnosť, aj o budúcnosť svojho dieťaťa, sa vydala do neznáma.

V ôsmom mesiaci tehotenstva si kúpila letenku do Severnej Karolíny, aby navštívila svojho nového priateľa. V lietadle si sadla vedľa neznámej ženy menom Temple Phipps (42).

 Neznáma a predsa tak blízka

Samantha sa počas letu natoľko s neznámou ženou spriatelila, že jej vyrozprávala svoj ťažký životný príbeh. Jej obavy z toho, ako vychová svoje dieťa, aj strach, že mu nedokáže zabezpečiť kvalitný život. Naopak, staršia Temple sa dievčaťu zdôverila, že sama nemá deti, aj keď po nich veľmi túži. Obe ženy spočiatku nevedeli, čo ich k sebe tak priťahuje, no od začiatku sa cítili ako dlhoročné priateľky. Pri odchode z lietadla dala Temple Samanthe svoje telefónne číslo a povedala jej, aby zavolala kedykoľvek bude potrebovať.

Nečakaný telefonát a ponuka, ktorá zmenila životy

Samantha porodila 6. októbra 2016 v nemocnici v Severnej Karolíne chlapčeka menom Vaughn. Po pôrode zavola Temple a požiadala ju, či by ju nemohla prísť navštíviť. Pôrod a skutočnosť, že má dieťa, v nej vyvolávali pocity, s ktorými sa potrebovala podeliť. Žena samozrejme do nemocnice prišla a keď vzala do náručia malé dieťa, Samantha okamžite videla, že Vaughn a Temple patria k sebe. Preto ju požiadala, aby si jej syna adoptovala.

„Bola som v absolútnom šoku, začala som sa triasť a plakať. Držala som Vaughna v náručí a nemohla som uveriť tomu zázraku“, vyjadrila sa pre PEOPLE Temple. O dva týždne neskôr si Temple mohla vziať dieťatko domov, ako svoje vlastné. Adopcia bola kompletná v auguste 2017.

„Mali sme sa stretnúť, ona má byť matkou môjho syna. Je to najkrajšia vec, keď sa na nich pozerám. Sú určení pre seba navzájom“, vyjadrila sa mladá Samantha, ktorá je biologickou matkou chlapčeka.

Samantha však nestratila kontakt so svojim synom. Vzdala sa svojej biologickej rodiny a presťahovala sa do Severnej Karolíny. Žije v blízkosti svojho syna a jeho novej matky. Medzi dvomi ženami vzniklo silné priateľstvo a spoločne chcú teraz napísať knihu o tom, ako jedná náhodná cesta lietadlom zmenila toľko životov k lepšiemu.

Zdroj: people.com | Foto: Facebook, YouTube, pixabay.com