Bolestiam zubov, uší, úpalom alebo úrazom nezabránime. Môžu nás prekvapiť aj na dovolenke. Je preto dobré, zbaliť si dovolenkovú lekárničku a predchádzať týmto problémom.

Rodinná lekárnička obsahuje všetky lieky a zdravotné pomôcky, ktoré rodinní príslušníci potrebujú. Nemali by sme zabudnúť na ňu ani vtedy, ak sa chystáme na dovolenku. Je jedno, či cestujeme do zahraničia alebo zostávame na Slovensku. Pripravili sme pre vás prehľadný zoznam, podľa ktorého vám nič nebude na cestách chýbať.

Bolesť a teplota

Lieky proti bolesti sú prvou pomocou pri úraze, zapálenom uchu, boľavom zube a bolestiach hlavy zo slnka. Podobne je to aj s horúčkou. Môže nás prekvapiť už pri prechladnutí alebo rôznych zápaloch.

Oči, uši, nos

Zápal, podráždenie, či prievan, to všetko môže potrápiť naše uši a oči. Klimatizácia v aute alebo ventilátor v reštaurácii majú na naše telo rôzny vplyv. Pribaľte si dezinfekčné očné kvapky, ak pri mori zafúka a piesok skončí v očiach. Potápanie v plaveckých okuliaroch má byť samozrejmosťou aj pre deti. A časté potápanie a kúpanie môže vyvolať bolestí uší. Pomôžu ušné kvapky, prípadne kvapky do nosa, sprej do nosa na rýchly výplach a dezinfekciu. Prechladnutie hrdla zmiernia cmúľacie tablety.

Alergia a uštipnutia

Horúce leto a voda sú ideálne pre komárov, rôzny hmyz a osy. Obyčajné uštipnutie niekedy vyvolá nečakanú reakciu. Zoberte si kvapky na zmiernenie svrbenia a chladivý gél zmierni účinky v okolí uštipnutia. Repelenty sú dobrou prevenciou a niektoré sa aplikujú aj na oblečenie. Alergie zo stravy, slnka nepodceňujte a pri rozsiahlom výsype vyhľadajte lekára.

Žalúdok

Podchladenie žalúdku studenou limonádou, vodou s ľadom vie vyvolať prudké hnačky. Mnohokrát si myslíme, že sú problémy spôsobené stravou. Nezabudnite na lieky proti hnačke, zápche, nevoľnosti a vracaniu. Pribaľte si probiotiká, ktoré pomôžu obnoviť črevnú mikroflóru. Pri deťoch hrozí dehydratácia. Kontrolujte množstvo tekutín, ktoré počas dňa vypijú. Ponúkajte im radšej čistú vodu, minerálku a vyhýbajte sa presladeným nápojom.

Foto: pixabay.com

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk