Do redakcie sa nám ozvala mamička Ivetka, ktorá sama nemala v detstve na ružiach ustlané. Po narodení sa o ňu jej mama nechcela starať a tak vyrastala u starých rodičov. Aj napriek tomu je teraz ona milujúcou mamou a to čo chýbalo jej, vynahrádza svojmu synčekovi Matiaskovi, ktorý bojuje so siedmimi diagnózami.

 

Tehotenstvo prebiehalo v poriadku, prvé problémy prišli až po pôrode. Keď Ivetke Matiaska priniesli na dojčenie, zistilo sa, že sa nedokáže prisať. Napokon vysvitlo, že mu chýba sací reflex a potravu odvtedy prijíma hadičkou cez bruško.

Po pôrode nasledovali vyšetrenia v Banskej Bystrici, kde mu zistili až sedem diagnóz. Nakoľko tomu nenasvedčovali žiadne vyšetrenia v tehotenstve, primár zostal prekvapený. Dvojročný chlapček vidí len na jedno očko. Nedokáže si chytiť hračku a nereaguje ani na svoje meno.

Aby toho malý bojovník s rodičmi nemali málo, zistili mu aj dieru na srdiečku. Tá by sa ale mala postupne s rastom chlapčeka zrásť. Matiasko sa neplazí, nestavia, nechodí a ani nerozpráva. Lekári mu preto odporúčali rehabilitačné pobyty, ktoré by ho mali postaviť na nohy. A toto je to, čo by si rodičia Matiaska najviac želali – aby sám začal chodiť a rozprávať.

Keďže rehabilitácie sú pre rodinu finančne náročné, prosia o pomoc pre Matiaska. Malému bojovníkovi a jeho rodičom želáme veľa síl, veríme, že sa prianie mamy Ivetky splní a Matiaska uvidí čoskoro na nohách.

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: Facebook.com /Ivetka Matiasko Fraňová