Život prináša mnohé situácie a možno ste si aj vy všimli, že v niektorých prípadoch sa už pomaly zabúda na ľudskosť, toleranciu a empatiu. Nie každý má to šťastie, že má strechu nad hlavou, k dispozícii tečúcu vodu a plnú chladničku.

So svojim príbehom sa na známej facebookovej skupine Priznania žien podelila Slovenka cestujúca v električke. Pri ceste hromadnou dopravou treba rátať aj s tým, že natrafíme na človeka, ktorý nám doslova príliš nevonia. V lete je takáto situácia na bežnom poriadku, ale nikto sa neodváži sťažovať sa na spoteného spolucestujúceho, prípadne na dôchodcu s inkontinenciou. Bezdomovci sú však už iná kategória a niekedy zaškatuľkovaní ako opití a zle správajúci sa.

Nie všetci ale takýto sú. Muž bez domova nastúpil do električky, v ktorej cestovala aj dotyčná žena a spustila sa lavína negativizmu. Muž okrem toho, že zapáchal nerobil nikomu zle a nebol ani opitý. Dokonca si aj kúpil lístok. Prečítajte si celý príbeh a vytvorte si názor sami. Slovenka svojim priznaním získala viac ako 7000 lajkov a veľa pozitívnych komentárov za to, že sa bezdomovca nahlas zastala.

Celý príbeh Slovenky, ktorá sa zastala muža bez domova

“Dnes som sa uistila, že v dnešnej dobe nemá človek žiadnu hodnotu, pokiaľ nemá na sebe aspoň voňavku z čiňáku, či minimálne fejkové handry. Akurát cestujem v električke, do ktorej nastúpil jeden bezdomovec. Mal lístok, normálne si štikol. Ibaže chudák smrdel. Istá stará ropucha zašla za vodičom a ten prišiel za bezdomovcom s požiadavkou, aby vystúpil. Samozrejme, ozvala som sa. Ja nie som z tých, ktorí držia hubu, keď sa koná neprávom. Pýtam sa vodiča, čo urobil pán, že mu káže vystúpiť. On spolu s tou starou ženou navoňanou voňavkou z dargovského čiňáku za dva éčka odvetili: “SMRDÍ.” No mne viac nebolo treba a starej som na to povedala: “Milá pani, vy smrdíte viac. Po prvé, tá vaša dvojeurová voňavka a po druhé, smrdíte hlavne bezcharakternosťou!!!” Stará zahanbene sklopila zrak a ja som zrak uprela na vodiča a vravím: “Pán má štiknutý lístok a nerobí zle, nie je opitý. Okrem toho, že smrdí, nevidím dôvod, aby vystúpil. Otvorte vetračku, i tak je tu vydýchaný vzduch po milión ľuďoch…” Pán na ďalšej zastávke vystúpil a pozrel na mňa s takým neopísateľným pohľadom… . Mali by sme si uvedomiť, že za špinavým smradľavým bezdomovcom môže byť slušnejší človek a väčší charakter ako sme my ostatní… Neodsudzujte na základe prvého dojmu.”

Zdroj: Facebok / Priznania žien | Foto: depositphotos.com