Vianočný čas je zázračné obdobie, kedy sú ľudia k sebe o niečo bližšie, sú k sebe milší a dokážu si viac pomáhať. Kúzlo Vianoc ako vo filme zažila aj mladá Slovenka, ktorá sa krátko pred sviatkami dočkala nezištnej pomoci od neznámeho človeka.

 

Aj napriek tomu, že zvykneme nadávať na prepravu mestskou hromadnou dopravou a nemáme práve najlepšie skúsenosti, po tomto zážitku študentky, budete mať iný názor. Našla v nej totiž svojho záchrancu, ktorý jej nezištne pomohol a o jeho identite nemá ani tušenia.

O tejto krásnej skúsenosti sa podelila s poslucháčmi a moderátormi slovenského rádia a nám nedalo inak, ako ho šíriť ďalej. Je ukážkou toho, že dobrí ľudia nevymreli, sú medzi nami. Sú ochotní pomôcť a vôbec nič za to nežiadajú. Prečítajte si neuveriteľný vianočný príbeh Slovenky Martiny:

,,V utorok ráno som cestovala trolejbusom č.204 v Bratislave, a akurát nastúpil aj revízor a kontroloval lístky. Každý mesiac si cez internet dobíjam mesačný lístok na ISIC. Som študentka, ale keďže mám už 26 rokov, musím si všetko cestovné hradiť sama. Pánovi revízorovi som podala ISIC, s tým, že mi ešte platí, no po priložení k stroju zistil, že mi v pondelok skončil. Prešvihla som to a nevšimla si. Verdikt znel – pokuta 50 eur. Snažila som sa ho presvedčiť, aby mi to odpustil, veď to bol len jeden deň, vysvetľovala som, že nemám mu ani ako zaplatiť, cestovne je drahé, ubytovanie tiež… no nedalo sa, vypísal pokutu, a odišiel. 

Prišlo mi to ľúto, lebo nie som na tom finančne najlepšie a Vianoce sa blížia. Nedalo sa zabrániť slzám, a ako som tak sedela s plačom a rozmýšľala nad tým všetkým, jeden muž – chlapec neviem… bola som mimo… mi podal poskladaný papier a povedal, že mi to vypadlo a vystúpil. Pozerala som na papier, nechápala som, čo to je, bolo to po anglicky a tak som to otvorila, vo vnútri papiera bola 50 eurovka a na papieri napísané – Veselé Vianoce. Obzerala som sa za ním, ale trolejbus sa už pohol a on zmizol niekde medzi ľuďmi… ako som na to pozerala, v šoku, rozplakala som sa ešte viac, ale z toho úžasného činu človeka, ktorý ma nikdy predtým nevidel, a nikdy pravdepodobne neuvidí. Je to niečo úžasné, že takíto ľudia ešte jestvujú na tomto svete. Je to dôkaz toho, že dobrí ľudia ešte stále existujú. A tento jeho čin, nerozplakal len mňa, ale aj moju sestru, sesternicu a spolužiačku, ktorým som to neskôr vyrozprávala. Touto cestou sa mu chcem celým srdcom poďakovať a zaželať mu taktiež Veselé Vianoce, a popriať do života len to najlepšie!!”

Zdroj: funradio.sk, hitky.sk | Foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.