Rodina je zdrvená. Ich jediná dcérka a vnučka je mŕtva a oni ani nevedia prečo. Dookola sa zúfalo pýtajú na to isté: Ako je možné, že ich nádherné a zdanlivo zdravé dievčatko mohlo takto náhle zomrieť? Prinesie im prebiehajúce policajné vyšetrovanie tak potrebné odpovede?

Len štvormesačná Anastasia Hand bola oficiálne vyhlásená za mŕtvu v Nemocnici Princeznej Margaret v americkom Bungury potom, ako ju odpojili od dýchacích prístrojov. Ale prakticky zomrela už o 3 dni skôr. V jeden strašný večer, kedy ju našiel jej otec v postieľke bez známok života. Čo sa vlastne stalo?

Rodičia svoju malú dcérku nadovšetko ľubili

Osudný večer

Mladučkí rodičia David (21) Hand a Cassandra (18) Doohan boli spolu len čosi vyše roka a spolu s dcérkou žili u Davidových rodičov v ich dome v meste Capel – južne od Bungury. Odsťahovali sa tam, nakoľko tam mal David sľúbenú prácu. To bohužiaľ nevyšlo a tak ostal nezamestnaný. Cassi bola na materskej dovolenke. Dedko mŕtveho dievčatka Brian Hand hovorí, že jeho syn sa prebudil a o deviatej večer nakŕmil bábätko z kojeneckej fľaše. Keď zaspala, položil ju do postieľky a išiel sa osprchovať. Po návrate sa jeho práve zobudená partnerka dožadovala svojej dcérky. Zdvihol bábätko a chcel ho jeho mamičke podať, ale ono už nedýchalo. Okamžite začal s oživovaním, až kým nedorazila zavolaná záchranka.

Neskutočné utrpenie rodiny

Brian Hand ďalej vyhlásil, že rodičia napriek svojmu mladému veku svoje dieťatko zbožňovali a bola pre nich stredom ich vesmíru. Mamička Cassie sa pri návšteve svojej dcéry zrútila a sama musela byť súrne hospitalizovaná. Po nasadení sedatív bola z nemocnice prepustená a momentálne sa spolu so svojim druhom psychicky snažia zotaviť v kruhu svojej rodiny.

Anastasia bola ešte v nemocnici pokrstená, predtým ako ju – na žiadosť rodiny – od prístrojov odpojili.

Smrť malého bábätka zatiaľ nik nevysvetlil

Záhada pretrváva

Členovia rodiny si myslia, že sa bábätko mohlo po kŕmení zvracať a tak sa udusiť mliečkom, ktoré práve vypilo. Vyšetrovatelia túto verziu nekomentovali a ani zo smrti malej Anastasie zatiaľ nikoho neobvinili. Dúfajú, že pitva dievčatka vnesie trochu svetla do tohto záhadného a tragického prípadu.

Posledná rozlúčka s tragicky a záhadne zosnulou Anastasiou je naplánovaná na tento piatok. Na pohreb malého dievčatka sa skladajú ľudia z celej Ameriky a rovnako celá Amerika prejavuje nešťastným rodičom sústrasť nad ich hroznou stratou.

Zdroj: news.yahoo.com; perthnow.com | Foto: news.yahoo.com; pixabay.com