Život prináša rôzne situácie, ktorých riešenie môže byť zhodou aktuálnych okolností pre nás nesmierne komplikované. Podobne na tom bola aj mamička z nasledujúceho príbehu, ktorý opísal na sociálnej sieti jeden motorkár. Aj jeho skúsenosť je príkladom toho, že ľudskosť a ochota pomôcť sa akosi vytráca z našich životov.

 

Muž išiel na motorke domov, keď v protismernom pruhu zbadal mamičku s bábätkom v nosiči, ako sa snaží rozložiť výstražný trojuholník. Dostala defekt. Keď motorkár išiel okolo nej, spýtal sa, či potrebuje pomôcť. Žena súhlasila a na mieste, kde sa dalo, sa otočil a vrátil sa za ňou. Celá výmena kolesa mu trvala asi 10 minút, no aj napriek tomu sa žiadny vodič zúfalej mamičke v čase, keď motorkár išiel len okolo, nerozhodol pomôcť. Prešlo tadiaľ minimálne 30 áut.

Až potom, ako sa ochotný muž pustil do výmeny kolesa, sa pristavili dve autá z približne 50-tich a šoférov zaujímalo, či nepotrebuje pomoc. “Kde je ľudskosť? Kam sa vytratila nezištná pomoc druhému, hoc aj cudziemu človekovi?”, zamýšľa sa vo svojom príspevku muž, ktorý sa so svojim zážitkom podelil s ľuďmi na známej Facebookovej stránke. Jeho slová zaujali množstvo ľudí a dali mu za pravdu. Čo si o tom myslíte vy?

Tu si môžete prečítať celý príspevok:

Zdroj: Facebook/ Nekŕmte nás odpadom | Foto: depositphotos.com, pixabay.com