Zamestnanci kúpeľov v čínskom kúpeľnom meste Kunming sa už mesiac starajú o šesťročné dievčatko Siyao. Nechal ju tam jej vlastný starý otec s tým, že si len ide po peniaze a vráti sa po ňu.

Pred vyše mesiacom prišiel do kúpeľov muž so svojou vnučkou. Požiadal o kúpeľ a dal si urobiť masáž. Keď mal za služby zaplatiť, povedal, že si peniaze zabudol doma, zbehne si po ne a kým sa vráti, nechá tam svoju vnučku, aby vedeli, že sa vráti.

Po pár hodinách čakania na muža si zamestnanci uvedomili, že krutý starý otec sa pravdepodobne rozhodol vnučku opustiť.

Potom, ako sa informácia o zanechaní dieťaťa v kúpeľoch rozšírila, miestne médiá sa snažili spojiť so starým otcom, aby sa vrátil po vnučku. Žiaľ, bezvýsledne. O dievča sa zatiaľ stará personál kúpeľov.

Zamestnanci sa starajú, aby bola večer včas v posteli, dávajú jej jedlo, šaty, umýva sa v priestoroch kúpeľov. K dispozícii má i televízor, keby jej bolo smutno.

Sociálne služby boli vyzvané, aby prípad opusteného dieťaťa riešili, no dievčatko stále žije v kúpeľoch. Kúpeľné domy sú v Číne obľúbené a využívajú ich obyvatelia, ktorí nemajú doma kúrenie či tečúcu vodu.

Zdroj/foto: dailymail.co.uk