Slovenské a české mamičky zaplavili v posledných dňoch sieť Facebook svojimi sťažnosťami. Dôvodom je nová značka plienok, tzv. “pampersiek”, ktorá síce v reklamách nešetrí chválami, no mamičky to vidia inak. Ich príspevky sú plné znechutenia a rozhorčenia.

Desiatky matiek, ktoré si nový produkt kúpili, kontaktujú známeho výrobcu plienok cez verejné komentáre, voľne dostupné na sociálnej sieti.

Nie je všetko zlato čo sa blyští

“Dobrý deň, som veľmi sklamaná z inovácie, ktorá prebehla. Absorbčná hmota sa začala droliť po hodine nosenia a toto je výsledok. Nie je to iba jedna plienka, ale už druhý balík takto nekvalitných plienok. Plienky sme si obľúbili aj napriek vysokej cene a donedávna som si myslela, že kupujem kvalitu a veľmi ma mrzí, že tomu tak nie je. Preto prechádzam na inú značku,” – uvádza Pavlína.

“Môžete mi láskavo odpovedať, prečo sa z najdrahších plienok na trhu stal taký šmejd??? Zničený, pomerne drahý matrac by vám láskavo mal stáť za odpoveď. Končím, nielen ja, ale aj veľa mojich známych je so súčasnou kvalitou plienok nespokojná a už kupuje iné značky,” píše mamička Petra.

Sťažnosti mamičiek smerujú na nízku kvalitu v porovnaní s vysokou cenou, nízku absorbčnú schopnosť, kvôli čomu plienky už po chvíli pretekajú a špinia oblečenie či matrace. Rovnako sa vraj trhajú a výplň vypadáva von. Tesnenie okolo nožičiek a lepky okolo bruška podľa ich slov nedoliehajú. Ako dôkaz ponúkajú výrobcovi fotografie.

Firma sa však bráni. V odpovediach na sťažnosti uvádza, že plienky prechádzajú prísnou kontrolou, vo výrobnom procese sú používané najmodernejšie technológie a teda je čudné, aby vznikali nedostatky, ktoré mamičky opisujú. Ponúkajú nespokojným ženám finančné kompenzácie a vyzývajú ich na užšiu komunikáciu s výrobcom.

 Foto: www.facebook.com, www.pixabay.com