Predstavte si, že len pár metrov od vás, priamo pred vašimi očami sa schyľuje k hroznej tragédii. Že vaša správna reakcia môže zabrániť smrti, alebo aspoň nebezpečnému zraneniu malého dieťaťa. Stačí jeden efektný pohyb. Alebo varovný výkrik. Alebo výstražné gesto…vraj by ste inštinktívne urobila všetko, aby ste dieťatko zachránila? A chceli by ste vidieť  tú… obludu, čo by sa zachovala inak? No, ak to skutočne chcete, pozrite si nasledujúce video…

 

Mestečko Jinjiang, provincia Fujian, Čína. Priemyselná kamera zachytila priam hororovú situáciu. Malinký 2- 3-ročný chlapček bol plne zaujatý do hry pred odstaveným autom, ktoré sa ale nečakane začalo hýbať. Chlapček bol priamo v jeho jazdnej dráhe. Auto išlo síce pomaly, ale vodič dieťa nemohol vidieť. Dieťatko nemalo šancu a auto cez neho prešlo….

Zdá sa vám to strašné? Bude horšie! Celú túto scénu totiž celý čas sledovala mladá mamička s bábätkom na rukách. A celý čas neurobila nič, absolútne nič, aby dieťa zachránila. Čo je ešte viac šokujúce, na tvári sa jej zračí chladný pokoj. Nedáva najavo ani zhrozenie, ba ani len znepokojenie. Vlastne sa zdá, že až keď chlapčekovi pribehnú na pomoc ďalší svedkovia si všimne, že sa vôbec niečo stalo.

Ale povedzme si aj dobrú správu. Aj keď to na videu vyzeralo strašne, chlapček prežil a je v poriadku. Napriek tomu bezcitná ľahostajnosť mladej ženy pobúrila všeobecnú verejnosť a prípadom sa začínajú zaoberať aj vyšetrovacie zložky.

Človeku sa ťažko verí, že žena, ktorá drží v náručí svoje dieťa, môže byť tak ľadovo krutá. A je treba podotknúť, že z krátkeho záberu priemyselnej kamery sa dá celá situácia len ťažko jednoznačne a hlavne objektívne vyhodnotiť. Možno mladá žena premýšľala nad nejakým svojím problémom a skutočne si celý incident nevšimla. Alebo sa na nej zdesenie prejavilo inak, ako ostatní ľudia očakávali. Čo si o tom myslíte vy?

 

Zdroj: youtobe.com| Foto: pixabay.com; youtobe.com