Situácia s novým koronavírusom v Taliansku je veľmi zlá a zovšadiaľ sa dozvedáme od Slovákov žijúcich v tejto krajine aktuálne priznania, z ktorých desí. Ak nechceme, aby sme tu na Slovensku museli zažívať taliansky scenár, kde v nemocniciach nemajú kapacity zachraňovať všetkých ľudí, treba myslieť zodpovedne a riadiť sa nariadeniami nášho štátu.

Žiaľ, nie všetci môžu zostať doma. Záchranné zložky, lekári a aj iné povolania, bez ktorých by sme nedokázali fungovať, takúto šancu nemajú. A aj tak sa nájdu medzi nami takí, ktorí to neakceptujú a pomýlili si dobrovoľnú domácu karanténu s prázdninami. Aj pre takýchto ľudí je tu jeden z množstva odkazov od ľudí, ktorí sú v najväčšom centre nákazy, v Taliansku.

Alessia je zdravotná sestra a donedávna si žila pokojný život v Taliansku. Všetko sa ale zmenilo a teraz pomáha v nemocnici nakazeným ľuďom. Na Instagrame zverejnila fotku, na ktorej je mladá zdravotná sestra po šichte v robote. Aj bez slov veľa povie.

“Som psychicky unavená rovnako ako moji kolegovia”

“Aj ja mám strach, no nie z nakupovania, ale z toho, že musím ísť do práce. Bojím sa, že sa maska dosť dobre neprilepí na tvár, alebo že sa špinavými rukami dotknem samej seba, že okuliare niečo prepustia. Som fyzicky unavená, pretože nosiť ochranné pomôcky je zložité. Pod plášťom sa potím a keď som v ňom, nemôžem ísť šesť hodín na toaletu ani sa napiť. Som psychicky unavená rovnako ako moji kolegovia, ktorí takto pracujú už týždne. Nič nám však nezabráni, aby sme svoju prácu robili takto dobre ako vždy.”

Zároveň mladá zdravotná sestrička všetkým adresovala veľkú prosbu: “Prosím vás zostaňte doma a chráňte tých najzraniteľnejších. Aj mladí ľudia sa môžu nakaziť. ja si nemôžem dovoliť ten komfort a odísť do domácej karantény. Musím ísť do práce a urobiť svoj diel. Urobte ten svoj a zostaňte doma.”

Alessa pred koronavírusom:

View this post on Instagram

Brunch domenicale 🥪🥑

A post shared by Alessia Bonari (@alessiabonari_) on

Alessa teraz:

View this post on Instagram

Sono i un'infermiera e in questo momento mi trovo ad affrontare questa emergenza sanitaria. Ho paura anche io, ma non di andare a fare la spesa, ho paura di andare a lavoro. Ho paura perché la mascherina potrebbe non aderire bene al viso, o potrei essermi toccata accidentalmente con i guanti sporchi, o magari le lenti non mi coprono nel tutto gli occhi e qualcosa potrebbe essere passato. Sono stanca fisicamente perché i dispositivi di protezione fanno male, il camice fa sudare e una volta vestita non posso più andare in bagno o bere per sei ore. Sono stanca psicologicamente, e come me lo sono tutti i miei colleghi che da settimane si trovano nella mia stessa condizione, ma questo non ci impedirà di svolgere il nostro lavoro come abbiamo sempre fatto. Continuerò a curare e prendermi cura dei miei pazienti, perché sono fiera e innamorata del mio lavoro. Quello che chiedo a chiunque stia leggendo questo post è di non vanificare lo sforzo che stiamo facendo, di essere altruisti, di stare in casa e così proteggere chi è più fragile. Noi giovani non siamo immuni al coronavirus, anche noi ci possiamo ammalare, o peggio ancora possiamo far ammalare. Non mi posso permettere il lusso di tornarmene a casa mia in quarantena, devo andare a lavoro e fare la mia parte. Voi fate la vostra, ve lo chiedo per favore.

A post shared by Alessia Bonari (@alessiabonari_) on

Zdroj: prezenu.sk | Foto: Instagram /Alessia Bonari