nitrianskej nemocnici zomrel chlapec 3

Bol také malé usmiate slniečko a stále hladkal mamine bruško. Nevedel sa dočkať na svoju malú sestričku. Kvôli personálu v nitrianskej nemocnici sa však svojej sestričky už nedočkal.

Mama Dominika (23) je presvedčená, že sestra vypla prístroje, ktoré kontrolovali životné funkcie chlapca. Keď boli s chlapcom v decembri na prehliadke, všetko bolo v poriadku. O mesiac neskôr mal malý Sebastián zvýšený cukor na 19. Chlapca preto hospitalizovali na jiske. “Vyzeral, že je v poriadku, ale okolo tretej hodiny začal chlapec vracať, stále plakal, bol ospalý, akoby mi upadal. Neustále sme sa pýtali, čo sa s ním deje” hovorí zúfala mama.

“Strašne sme sa o nášho malého chlapca báli. Zdalo sa, že nás prestáva vnímať. Oni nám len hovorili, že je v poriadku, že aj cukor má už dobrý. Povedali, že nemáme stresovať a pritom akoby sa nám vysmievali” hovorí zo slzami v očiach nešťastná Dominika. Chlapcovi neurobili žiadne špeciálne vyšetrenia a dokonca ho celé hodiny nikto nekontroloval. Nočná lekárka ho po dlhých 5-tich hodinách poslala na sono a prišla s tým, že je v poriadku. On však zomrel.

“Približne o 20-tej hodine malému chlapcovi pípala infúzna pumpa. Prišla sestrička a vymenila mu ju. V izbe bolo prítmie a chlapček ležal na brušku. Neskôr v noci som zrazu zbadala v jeho tvári zvláštny krč. V panike som sa teda spýtala zdravotnej sestry, že či je v poriadku. Ona mi drzo odvetila, že čo by mu malo byť. Len si leží na hadičke. Pozrela som sa na neho bližšie a on nedýchal. Otočili ho na chrbát, ale už bolo neskoro. Ako to, že mu nepípali alarmy životných funkcií? Veď doteraz vždy fungovali. Jediným vysvetlením je, že mu ich sestre vypla, keď menila infúznu pumpu” hovorí zdrvená mladá mamička. Túto informáciu potvrdil aj zdroj z nemocnice.

Príčinou smrti bol opuch mozgu a chlapca už nedokázali zachrániť. Keby si však lekári robili svoju prácu, tak ako majú, malý Sebko mohol ešte žiť.

Zdroj: Nový Čas | Foto: noviny.sk