O speváčke Tine sa v nedávnej dobe popísalo mnoho kvôli jej zdravotným problémom – chorobe skleróza multiplex a jej rozhodnutí neužívať lieky. O tom, že táto žena je silná osobnosť nepochybujeme ani trochu. Rozhodla sa riešiť dôležitú vec, ktorou je vzdelávanie najmenších detí.

 

Ako sama spomína na svoje školské časy, nemala v láske učenie a systém vzdelávania. Aj to bola zrejme inšpirácia k tomu, aby v dedine, kde žije, otvorila školu pre tých najmenších. Deti sa budú vzdelávať úplne inak ako je bežné, s prihliadaním na ich individuálne potreby.

Speváčka si spravila kurz Montessori pedagogiky, jej škola bude viac o hre ako o drilovaní, o objavovaní, rozvoji osobnosti dieťaťa. Sľubuje tiež, že v jej škole sa nebude hodnotiť najlepší a najhorší žiak, pretože s ohľadom na jedinečný potenciál každého dieťaťa je to ťažké vyhodnotiť.

Keďže je Tina ešte len na začiatku tejto cesty, držíme jej palce, aby sa jej podarilo tento projekt spustiť a úspešne rozbehnúť vzdelávanie podľa jej predstáv. Myslíte si, že má takáto škola svoje opodstatnenie? Aký je váš názor?

Zdroj: pluska.sk | Foto: instagram.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.