Zdravie Zdravie dieťatka Spojme sily a pomôžme 15-ročnému Máriovi! Bojuje s nádorom na mozgu!

Spojme sily a pomôžme 15-ročnému Máriovi! Bojuje s nádorom na mozgu!

Slováci už veľakrát ukázali, že sa dokážu spojiť pre dobrú vec a pomôcť ľuďom, ktorí to potrebujú. Ak máte chuť spraviť dobrý skutok a pridať ruku k dielu, poďte pomôcť len 15-ročnému Máriovi zo Sládkovičova. Nádejný futbalista sa po údere do hlavy dozvedel zdrvujúcu správu a už takmer rok bojuje o svoj život.

 

Futbalistovi Máriovi diagnostikovali zhubný nádor mozgového kmeňa, ktorý nie je možné na Slovensku ani v Čechách operovať. Absolvoval síce radiochemoterapiu aj radioterapiu, ale po pol roku začal mať poruchy videnia. Magnetická rezonancia odhalila opuch mozgu.

Chlapec je v domácej liečbe, potrebuje 24-hodinovú starostlivosť, pretože sa mu zhoršila aj pohyblivosť a má zavedenú sondu na podávanie stravy. Svetielko nádeje prichádza s novým vyšetrením, ktoré Mário bude môcť absolvovať 7. februára vo Viedni. To však rodinu spolu s prevozom sanitkou bude stáť nemalé finančné prostriedky a preto sa obracajú s prosbou o pomoc na dobrých ľudí, ktorí sú ochotní pomôcť ľubovoľnou sumou. Ak by ste chceli prispieť, číslo účtu nájdete na konci nasledujúcej prosby. Zároveň si v nej môžete prečítať podrobnejšie celý Máriov prípad.

Prosba o pomoc pre 15-ročného Mária:

Zdroj/Foto: facebook.com