Peniaze! Téma, bez ktorej sa nezaobíde žiadna rodina, no v súvislosti s nimi sa často rodiny dostávajú do kríz či hádok. Ako vybrať ten najlepší model financovania rodiny a partnerov bez toho, aby sa nikto necítil ani ukrátený, ale ani “na koni”? My vám poradíme ako financie rozdeliť tak, aby vo vašej rodine už nenastali žiadne spory!

 

V rodine existujú dva modely rozpočtov, a to spoločný alebo oddelený. Na prvý pohľad sa ten oddelený javí ako rodinná situácia, v ktorej panuje neistota či nerovnosť, nedostatok lásky alebo aj to, že obaja alebo jeden z partnerov sa nechcú vzdať svojich záľub atď.

Odborníčka na vzťahy tvrdí, že tí, ktorí si vedú spoločný rodinný rozpočet sú na tom lepšie. So všetkými okolnosťami, ktoré s financiami súvisia sa vyrovnávajú spoločne, a to je veľkým plusom, keďže ľahšie sa tak kráča dvom ako jednému, najmä ak nastanú finančné problémy alebo diery v rozpočte. Tí, ktorí majú svoje vlastné financie, vraj majú problém v komunikácii, keďže sa buď svorne nedohodli alebo im vyhovuje nezávislý vzťah. Ich výhodou je zodpovednosť za svoje vlastné peniaze, ako aj to, že si vedia stanoviť hranice a tiež uvažujú slobodnejšie.

Ako nastaviť spoločný rodinný rozpočet?

Avšak ani jeden ani druhý, nie je ukazovateľom zlyhania alebo špičkového rodinného spolunažívania. Najlepším riešením podľa jej slov je nájsť akúsi zlatú strednú cestu. Aj keď v súčasnosti je populárne oddelené financovanie rodinných potrieb a poplatkov, spoločný rodinný rozpočet ponúka oveľa viac výhod. Zvlášť ak sa nastaví tak, aby bol každý spokojný. Experti na financie v tom majú ale jasno. Každý z partnerov by mal dbať na svoje vlastné potreby a záľuby, a preto ani jeden z nich by nemal ostať bez peňazí, ktoré slúžia iba jemu.

Aký je váš názor na toto vyhlásenie? Ako to funguje u vás? Poraďte párom ako fungovať tak, aby to bolo čo najideálnejšie!

Zdroj: chillin.sk l Foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Loriana
Učiteľka, ktorá sa venuje všetkým možným témam, ktoré poskytujú istý odkaz pre spoločnosť. Mamička, ktorá najviac miluje svojho synčeka, a všetko, čo robí, robí iba pre neho. Žena, ktorá si užíva život a všetky jeho radosti..