revolúcia

Každý štátny sviatok poteší. Najmä všetkých pracujúcich, ktorí majú vďaka ním voľný deň. Výnimkou sú všetky maminy, ktoré pracujú či je sviatok alebo piatok. Veď o ratolesti musí byť postarané každý deň. Aj 17. novembra, teda v deň, kedy si každoročne pripomíname výročie nežnej revolúcie.

Spýtali sme sa niekoľkých mamičiek, či si spomínajú na tento – pre Slovákov – významný deň a čo 17. novembra 1989 v čase revolúcie porábali. 🙂

Mamička Saška mala 10 rokov a spomína si takto: „Pre mňa to bol v tom čase deň ako každý iný. Jediné, čo mi utkvelo v pamäti, bolo štrnganie kľúčov. Ľudia na námestí štrngali a ja som veľmi nerozumela tomu, aký to má význam. Samozrejme o pár rokov som sa už dozvedela o čo išlo.“

„Ja som mala štyri roky a to, čo sa dialo viem z rozprávania mojej mamy. Ľudia na námestí skandovali a ja som rozumela: čižmy dole, čižmy dole“. Veď keď to všetci kričia, nezačnem sa vyzúvať?“ smeje sa na svoj zážitok z obdobia nežnej revolúcie Darinka.

„Mala som vtedy sedem rokov a u nás celý deň bežal zapnutý televízor. Všetci so záujmom sledovali a samozrejme aj ja, aj keď som vôbec nerozumela tomu, čo sa presne deje. No ako pre každé dieťa, zapnutý televízor bol veľkým lákadlom, tak aj ja som s našimi sledovala a cítila sa veľmi dôležito,“ prezrádza svoj zážitok zo 17. novembra 1989.

A aké spomienky sa viažu k tomuto významnému dňu vám?

foto: facebook.com