AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:

A je to tu. Internetom preletela správa, že obľúbená detská spevácka dvojica Spievanka a Zahrajko, pripravujú pre svojich fanúšikov nový film. Pod rúškom tajomstva zostáva už v poradí šieste DVD. Jeho ústrednou témou majú byť hudobné nástroje.

Mária Podhradská a Richard Čanaky si získali detské srdcia veselými pesničkami ako Ide, ide vláčik alebo Medveďku, daj labku. Tieto skladby vyšli na úplne prvom DVD Spievankovo 1, ktoré vyšlo ešte v roku 2009.

A potom to už išlo ako po masle. Svetlo sveta uzreli DVD Spievankovo 2 a 3. Štvrté DVD už bolo v angličtine a hlavné úlohy v ňom Spievanka so Zahrajkom prenechali Víle Nezábudke a Zajkovi Smejkovi. Ten sa za pomoci Nezábudky a detských kamarátov z Anglicka, učil ich rodný jazyk.

Spievankovo 5 vyšlo v roku 2015 a bolo výnimočné tým, že sa ako film premietalo aj v našich kinách. Zahralo si v ňom množstvo známych hercov od Lukáša Latináka, Romana Pomajba cez Moniku Hilmerovú. Spolu s ostatnými hereckými kolegami predstavovali jednotlivé povolania, s ktorými sa deti stretávajú v bežnom živote.

Najnovšie DVD, v poradí šieste sa začne už čoskoro natáčať. Ústrednou témou majú byť hudobné nástroje. A ako vyzeralo natáčanie v štúdiu? Máme pre vás malú ukážku:

Zdroj: youtube.com, facebook.com | Foto: facebook.com