Sme presvedčené o tom, že aj vás ako skúsenú maminu už oslovili, aby ste poradili niečo osvedčené čerstvej mamičke, ktorá si práve z pôrodnice priniesla prvé dieťatko. Čo ste jej poradili? Podobnú úlohu dostala aj autorka Dawn Yanek. Mala napísať tehotnej kamarátke jednu jedinú radu.

 

Spočiatku sa jej toto zadanie zdalo jednoduché, pretože sama mala dve deti a tak mala všetko už zmáknuté. Keď dlhšie popremýšľala, prišla na niečo prelomové. Keď si túto radu vezmú k srdcu všetky maminy, budú sa diať zázraky.

Tá rada znie: “Buď k sebe láskavá.”

V čom je kúzlo tejto na prvý pohľad jednoduchej vety? Ak budeme k sebe láskavé, prestaneme sa konečne porovnávať s ostatnými mamami. Začneme brať s rezervou mamy, ktoré na sociálnych sieťach pózujú vysmiate so svojimi detičkami a svet sa im javí ako gombička.

Začneme sa mať viac rady, prestaneme kričať na svoje deti, uvedomíme si, že to čo práve prežívame je len fáza. A ak je to aj nad naše sily, čoskoro to pominie a bude lepšie. Zároveň si uvedomíme, že dokonalá matka neexistuje a my sme tie najlepšie mamy pre naše deti.

Takže mamičky, buďme k sebe láskavé. 🙂

 

Zdroj: momsanity.com | Foto: pixabay.com

 

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.