Úprimne, pri prinesení dieťatka z nemocnice domov, nevyzerá žiadna žena se*y. A niet pochýb o tom, že ešte dlho zrejme nebude, keďže jej najlepšími kamarátmi odteraz budú len tepláky, gumičky do vlasov, cumle a plienky.

 

Aj pri všetkých náročných povinnostiach okolo bábätka sa každá chce cítiť krásne – pre partnera, okolie, ale hlavne pre seba a svoj dobrý pocit. Nič nie je lepšie, ako začať sa cítiť ako vaše staré ja, aj keď ste celú noc prebdeli pri novorodencovi. A ako sa dostať ku “starému ja” rýchlo a jednoducho?

Bábätko do kočíka a šup na prechádzku!

Nielen, že sa na čerstvom vzduchu cítite perfektne, ale chôdza je aj skvelým cvičením pre čerstvé mamičky. Môžete spáliť popôrodné kilá a možno stretnete v okolí nejaké iné mamičky a prípadné nové kamarátky. Navyše – deti milujú, keď môžu pozorovať a spoznávať nové veci.

Namaľujte sa aj do obchodu

Presne vtedy, keď sa rozhodnete vybehnúť do obchodu len tak narýchlo v teplákoch a bez make-upu, je viac než isté, že stretnete niekoho známeho. To vám len prinesie zlý pocit zo seba samej. Stačí len kúsok lesku alebo rúžu na pery a riasenky na oči a budete sa cítiť oveľa lepšie. Navyše, prekryje to vašu únavu.

Zmeňte účes

Je neuveriteľné, ako sa môže zmeniť človek, keď má nový strih či farbu vlasov. Mnoho žien tvrdí, že po pôrode zmenili účes a znova sa cítili atraktívne a boli opäť samé sebou. Ak môžete, skúste si nájsť opatrovateľku na hodinu a zbehnite do kaderníctva.

Skúste cvičiť

Akonáhle vám lekár schváli cvičenie, zahrňte do svojej dennej rutiny niekoľko rýchlych cvikov. Vyberte si mix cvičení, ktorý sa zameriava na rôzne oblasti vášho tela, aby ste mohli začať pracovať s týmito svalmi a dostať sa do formy. Všetko, čo potrebujete, je pár minút denne.

Vybehnite na nákupy

To, že máte teraz bábätko neznamená, že sa nemôžete obliekať podľa nových trendov. Ak máte dieťa na víkend u jeho starých rodičov alebo vám ho vie na pár hodín postrážiť polovička, vybehnite do obchodov urobiť si radosť. Určite sa budete cítiť oveľa lepšie ako v starých tehotenských veciach.

Nové topánky

Ktorej žene neprinesú nové topánky dobrý pocit zo seba samej? A hlavne, keď sú práve v móde a chce ich každá. Nemusia to byť hneď lodičky z najnovšej kolekcie, veď existuje toľko nádherných tenisiek! Predsa aj na prechádzke so synom či dcérkou môžete byť aspoň kúsok se*y, no nie?

Doplnky

Náhrdelník, náramok, či prsteň – dokonca aj to vie priniesť dobrú náladu a lepší pocit. Nosenie týchto doplnkov je však možné, až keď dieťatko dorastie do veku, keď sa už nenaťahuje za všetkým. Ale aj ten čas príde a vy môžete zatiaľ spokojne nakupovať.

Zdroj: allwomenstalk.com | Foto: pixabay.com

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk