Ak je príprava smoothie nápoja vašou dennou rutinou, máme pre vás prehľad dobrých kombinácií ovocia a zeleniny. Môžete ich využiť pri príprave týchto obľúbených osviežujúcich nápojov. Horúce počasie počas leta nás láka k vode. Tak začnite deň s rodinou pohárom vitamínov.

Malé detičky aj školáci ocenia rýchlu ovocnú bombu. My mamy sa potešíme, že zelenina a ovocie z našej záhrady nevyjde nazmar. Ak záhradu nemáte a kupujete ovocie na trhu alebo v supermarkete, poradíme vám ako ho kombinovať v smoothie. Prehľad je usporiadaný v nasledovnom zozname:

Domáce ovocie

Dozrieva u nás od jari do jesene. Základ tvorí jablko. K jednému stredne veľkému jablku je vhodné pridať toto ovocie: čerešne, marhule, čučoriedky, slivky, hrušky. Do smoothie miešame dva alebo tri druhy ovocia. Pre zvýraznenie chute odporúčame kombináciu jablko a mäta. Je to prevencia pred chladným počasím pre malé deti. Zvyknú si na chuť mäty a rady si v zime vypijú mätový čaj 🙂

slivkyĎalšou kombináciou domáceho ovocia sú jahody a marhule. Maliny a mrkva majú spolu výbornú chuť. Kto má rád horkastý grep, nech si k nemu dopraje svieže maliny.

Zelenina a ovocie

Zelenina nie je v detskom veku veľmi populárna. Vyskúšajte ju skombinovať v týchto dvojiciach so sladkým mangom: špenát a mango, poľný šalát a mango, mäta a mango. Pre tých, ktorí radi skúšajú nové kombinácie a nevedia, čo urobiť s uhorkami, odporúčame uhorky a maliny. Použite malé uhorky alebo väčšie bez jadier.

zeleninaZelenina

Na jeseň dozrieva repa. Vyskúšajte si urobiť netradičné smoothie v tejto kombinácii: repa a špenát alebo repa a uhorka. Šťavnaté uhorky a špenát majú v spojení s repou zaujímavú chuť. Ak máte radi zmenu, vyskúšajte ho v týchto kombináciách a objavíte smoothie z našej prírody. 🙂

Foto: pixabay.com

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk