Ak aj vy ste mamička na materskej alebo rodičovskej dovolenke a rozmýšľate, akým spôsobom by sa dalo niečo privyrobiť do rodinného rozpočtu, ste na správnom mieste! V tomto článku nájdete zopár tipov, ako na to.

 

Práca z domu je v súčasnosti čoraz viac populárnejšou a veľmi vyhľadávanou práve matkami na materských a rodičovských dovolenkách. Poznáte to, doma práce neúrekom, starostlivosť o deti a domácnosť zaberie väčšinu času z celého dňa. Financie z účtov rýchlejšie odchádzajú ako prichádzajú a vy si hľadáte nejakú malú prácu na doma, aby ste si finančne prilepšili a na chvíľku robili aj “niečo iné”.

Aké sú výhody práce z domu?

Práca z domu má množstvo výhod. Najväčšou výhodu je, že prácu môžete pokojne vykonávať z pohodlia vášho domova. To znamená, že nemáte žiadny pevný pracovný čas a nemusíte za prácou pravidelne dochádzať. Môžete tak skĺbiť svoju prácu so starostlivosťou o svoju rodinu.

V akých oblastiach sa dá pracovať z domu?

Handmade

Je to asi najrozšírenejšia forma práce na doma so širokou škálou možností. Ide tu o vlastnú výrobu a predaj výrobkov. Pokiaľ máte šikovné ručičky a viete štrikovať, háčkovať, šiť, vyšívať, tkať, alebo vyrábať rôzne výrobky, ako sú mydielka, šperky, tašky, pamätné knihy a albumy, je táto forma práce na doma ako stvorená pre vás! Vyrobené výrobky môžete slobodne predať na rôznych portáloch, ktoré sú vyhradené výlučne pre predaj handmade výrobkov, použiť možete aj rôzne internetové bazáre. Nie je od veci občas zájsť na sezónny trh s vlastným stánkom (vianočný alebo veľkonočný).

Účtovníctvo

Ak ste vyštudovali ekonómiu a máte praktické zručnosti a skúsenosti vo vedení účtovníctva, môžete si takýmto spôsobom slušne privyrobiť aj počas materskej dovolenky.

Copywriting

V súčasnosti internet zažíva veľký boom a s tým je spojené aj písanie článkov a zaujímavých, pútavých textov pre rôzne magazíny, časopisy, internetové obchody, marketingové spoločnosti. Existuje množstvo firiem, agentúr a inzertných portálov, ktoré ponúkajú prácu pre copywriterov. Stačí len pravideľne hľadať a čakať na tú správnu ponuku.

Copyediting

Ide o prepisovanie textov, kontrolu gramatiky a opravu pravopisu. Copyeditor vezme text od copywritera a opraví prípadné chyby v texte, vylepší niektoré slovné spojenia, aby bol text presnejší a pre čitateľa čitateľnejší.

Doučovanie

Táto práca na doma je vhodná hlavne pre učiteľov alebo osoby, ktoré majú vyššie vzdelanie a výborné znanosti cudzích jazykov. Najdôležitejšie je, aby ste mali čo ponúknuť. V súčasnosti sa veľmi rozmáha doučovanie cez internet (Skype).

Prekladanie z/do cudzích jazykov

Aby ste sa dostali k práci prekladateľa, potrebujete ovládať cudzí jazyk aspoň na pokročilej úrovni. Nemusíte hneď pracovať ako certifikovaný prekladateľ. Existuje množstvo e-shopov, internetových stránok, internetových časopisov, či magazínov ktoré potrebujú prekladať rôzne články, recenzie, recepty. Preto hľadajú lacnejšiu alternatívu ako odborných prekladateľov.

Domáce práce a upratovanie

Nemyslíme tým zrovna upratovanie vo vlastnej domácnosti 😊. Určite máte vo svojom okolí susedu, kamarátku, mamičku, babičku, zaneprázdnenú ženu, ktorá ocení pomoc v domácnosti aj nejakým tým finančným ohodnotením.

Ďalšie nápady na prácu z domu počas materskej a rodičovskej dovolenky vám prinesieme v druhej časti článku.

Zdroj: sikovnamamina.sk  | Foto: pixabay.com  publicdomainpictures.net, depositphoto.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.