Piatok 29.05.2017 zostáva naveky pre jednu rodinu najtemnejším dňom. V detskej nemocnici Helen Devonsovej v štáte Michigan zomiera len 3-týždňový novorodenec. Malinká Susannah Jean Murray napriek prekonaniu náročnej sedem hodinovej operácie napokon podľahla ťažkým zraneniam hlavy. Čo sa stalo? Mamička ju nechala osamote v dome s troma pitbullmi.

 

Polícia predpokladá, že dievčatko napadol jeden z troch domácich miláčikov – psy plemena pitbull. Bezprostredne po útoku mal jeden zo psov okolo papule krv a tiež zranenia na hlavičke bábätka sa zhodovali so psím chrupom. Polícia tiež potvrdila, že matka potrebovala narýchlo niečo vybaviť. Svoje dieťatko nechala v skákadle a na pár minút vybehla von. Počas útoku bola len pár metrov ďalej na verande! Napriek tomu, to nebola ona, kto objavil smrteľne zranené dieťa.

tragické následky útoku psov
Susannah Jean Murray zomrela na následky útoku pitbulla
matka Susannah Jean Murray
Matka nechala svoje dieťa osamote len pár minút a našli ho smrteľne zranené

Smrteľné následky nezodpovednosti

„Je ťažké za všetko nešťastie viniť len samotné pitbully. Každý pes predsa môže pohrýzť,“ vyjadril sa Seržant Terry Dixon a pokračuje: „Tento prípad nech je mementom, aby už nikto nikdy nenechal malé dieťa samotné so psom. Zvieratá sú nevyspytateľné a malé deti sa nedokážu samé ubrániť – obzvlášť ak majú len 3 týždne.“

policajné vyšetrovanie
Seržant Terry Dixon sa vyjadruje ku tragickému prípadu

Štvornohý páchatelia

Psy boli prevezení do útulku Kent County, kde ich umiestnili do karantény a o ich osude sa ešte nerozhodlo. Názory na chovanie psov pred touto tragédiou sa rôznia. Jeden zo susedov – Hawa Abdi pre média povedal: „Vždy som mal strach, lebo keď sa psy dostali za plot, tak nás začali naháňať.“ Iný sused Akilah Gordon zase vyhlásil: „Boli to zlé, zákerné beštie.“ Ale veľa zo susedov sa naopak zhodlo, že so psami nikdy predtým neboli žiadne problémy.

traja zabijaci
Psy vyrastali v domácnosti od šteniatka

Pohnuté životy

V dome žili ešte dvaja starší súrodenci malej Susanah, ktorí sú momentálne pod ochranou sociálnych služieb. Okrem iného sa musí totiž prešetriť, či je pre ne bezpečné zostávať v opatere ich matky. Takže už teraz je zrejmé, že na závere vyšetrovania závisia ďalšie osudy mnohých ľudí.

Zdroj: au.news.yahoo.com; dailymail.co.uk | Foto: dailymail.co.uk; youtube.com; pixabay.com