šťastie

Máte pocit, že vám to šťastie akosi uniká? Hľadáte ho dennodenne a stále nič? Ponúkame vám zopár rád, ktoré sú účinné a ich dlhodobejším praktizovaním si sami môžete overiť ich funkčnosť. Ako sa to len vraví? „V jednoduchosti je krása“. 

„Dobré ránko.“ Tak táto veta, či dokonca ranný pozdrav dokáže šíriť do priestoru veľmi veľa pozitívnej energie a ešte omnoho viac na seba toho pozitivizmu prilepiť. Ak začnete deň so slovami, ktoré sú milé a povzbudivé, pravdepodobne sa v tomto príjemnom duchu budú odvíjať aj nasledujúce minúty vášho dňa.

Začnite cvičiť 😀

Jednoduché cvičenie na ráno dokáže naštartovať celý organizmus. Vyskúšajte sa napríklad popreťahovať ako mačka či kocúr. Ak ste o niečo viac zdatnejší, pustite sa do jogy alebo piatich Tibeťanov. Toto cvičenie zaberie možno desať minút, avšak jeho blahodárne účinky budete cítiť po celý deň.

Tancujte sami pre seba 😀

Máte radi tanec? Tak neváhajte a naštartujte sa svojou obľúbenou pesničkou. Pohybujte sa v rytme hudby a spievajte. Spev lieči telo a dušu a v spojení s tancom možno dokáže prebudiť aj vašich susedov, ak bývate v paneláku. Samozrejme to závisí od rannej hodiny, v ktorej sa prebúdzate. Spev preberá pľúca k životu a radosť z neho môže byť ovplyvnená i vytrvalosťou ušných bubienkov. 🙂

Spievajte alebo si hmmkajte 😀

Pamätáte si na časy, keď ženy chodili na lúku hrabať seno a mali pustené rádio? Nie? Asi to bude tým, že si počas niekoľko hodinovej práce spievali. V tých časoch boli úplne neznáme choroby ako astma. Psychické príčiny astmy sú spôsobené tým, že máte pocit, že vám niekto alebo niečo nedá dýchať, alebo opačne. Ak trpíte astmou, položte si otázky typu: „Doprajem si dostatok odpočinku a čas pre svoje záľuby? Čakám od druhých ľudí nadľudské výkony?“ Choroba vždy máva väčšinou svoj počiatok v hlave. Pokiaľ nájdete jej príčinu a začnete jej venovať potrebný čas, odíde v tichosti tak rýchlo, ako prišla.

Zamyslite sa teda dostatočne nad vašimi záujmami. Čo radi robievate alebo ste vždy chceli vyskúšať? Teraz je ten správny čas urobiť to. Prečo? Pretože tento rok môže byť vaším posledným. Kto z nás presne vie, koľko času mu naozaj ešte ostáva? Žite naplno a bez strachu. Láska vás povedie. Ako si teda vylepšiť jeden deň a ním tiež celý život? Ak pridáme jeden príjemný deň k druhému, môže sa to stať naším každodenným zvykom. Potom dokážeme prežiť väčšinu života v tomto príjemnom opojení šťastia a vnútornej pohody.

Radujte sa z maličkostí 😀

Pri tejto rade už asi nie je potrebné nič viac dodávať. 🙂

Považujete sa za šťastného človeka? 😀

Loading ... Loading ...

Foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Petra O.
Rovnováha, to je to, čo v živote hľadám, nachádzam i strácam a práve preto je všetko v poriadku. Prečo? Pretože jej hľadanie ma udržiava v strehu, jej nachádzanie mi ukazuje smer a jej strácanie vo mne prebúdza neistotu, ktorá ma učí ako žiť život v pokore.