Stretnutie s niekym tak výnimočným v nás dokáže vyvolať rôzne pocity. Títo ľudia sú ako živé porcelánové bábiky, či nádherné bytosti z rozprávky. Svet im dáva najavo ich výnimočnosť už od narodenia. A hoci ich farba je biela ako sneh, ich srdcia sú práve také, aké máme my ostatní.

Albinizmus je vrodené ochorenie, pri ktorom sa ľuďom nevytvára melanín – prirodzený pigment kože. A hoci ľudia s týmto ochorením majú bezfarebnú bledú kožu a biele vlasy, dokážu ľudí svojim nezvyčajným vzhľadom nielen prekvapiť, ale aj očariť.

Projekt venovaný albínom

Fotografka Julia Taits zvečnila výnimočnosť ľudí s albinizmom vo svojom úspešnom projekte Porcelánová krása. Jej fotografie sú tak dokonalé, že nepotrebujú žiadnu úpravu.

Julia Taits: „Ich jedinečná krása ma hypnotizuje. Táto krása je tak čistá a úžasná, vyzerajú ako postavy z fantastických príbehov a rozprávkových legiend. Biela má tak veľa odtieňov.“

Obrovský ohlas a vďaku za podporu, zdvihnutie sebavedomia a odvahy získala práve od albínov. Vďaka úspechu medzi týmito ľuďmi sa rozhodla pokračovať vo svojom projekte.

Prinášame vám výber z jej fotografií porcelánovo krásnych ľudí.

Zdroj: supermamy.maminka.cz | Foto: facebook /Yulia Taits/

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk