AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:

Snáď každá nevesta túži po krásnej, romantickej či výnimočnej svadbe. Nemusí byť veľká, stačí, aby družičky vzdychali od návalu romantiky a muži sa blysli pred svojimi kamarátmi. Na svete existuje niekoľko svadobných agentúr, ktoré urobia z mladomanželského sľubu nezabudnuteľný zážitok. Stačí mať peniaze. 

Ak sa budúci manželia považujú za netradičné duše so zmyslom pre dobrodružstvo a kreativitu, môžu si objednať svadobný obrad na takých miestach, pri ktorých sa vám zatají dych a jediné, čo poviete, bude: Uaau.

Morské akvárium v Plymouthe

Národné morské akvárium v Plymouthe v Anglicku ponúka možnosť svadobného obradu priamo v obrovskom panoramatickom akváriu. Svadobný obrad, ako aj následná hostina sa odohrávajú priamo v susedstve žralokov či morských korytnačiek. Budete mať pocit, akoby ste sa oddávali priamo pod morom – veď od vody vás delí iba sklenená stena.

Svadba s mačkami

Ani obrad na ľadovci Aljašky nie je nemožný. V cene je doprava všetkých svadobných hostí – najskôr výletnou loďou po krajine, potom vrtuľníkom na ľadovec. Má to jednu nevýhodu – povinnou výbavou každého účastníka sú veľké, neohrabané topánky s kovovým hrotom v podrážkach, alebo horolezecké “mačky” – zabraňujúce pošmyknutiu. Aspoň sa nemusíte trápiť výberom svadobnej obuvi. 🙂

“ÁNO”  v bezváhovom stave? 

To síce zatiaľ nie je možné, no v Národnom vesmírnom centre v meste Leicester môžete hodovať a oslavovať aspoň v priestoroch, ktoré pripomínajú interiér vesmírnej lode. V raketovej veži si môžete pripiť šampanským, vo vstupnej bráne do samotnej rakety zas hostiť svojich priateľov. Inšpiratívny zážitok môžu zažiť aj počas simulácie bezváhového stavu. Centrum ponúka ešte jednu raritu – ak si dostatočne zaplatíte, môžete si dať vyrobiť svadobné obrúčky s vesmírnymi kameňmi.

Romantika na moste

A čo tak sa rozložiť na moste z roku 1872? Americké rekreačné stredisko Sunday River sa pri organizovaní svadobných obradov riadi heslom – V jednoduchosti je krása. Uprostred sviežeho zeleného lesa, obklopení extra dávkou kyslíka, vám doslova priamo na drevenom historickom moste cez rieku, pripravia extra zážitok. Nebojte sa dopravy – most v roku 1958 uzavreli. Slúži len peším turistom, nie je preto vylúčené, že sa k vám počas hostiny pridá aj nejaký ten pešiak. 🙂

Luxus na ostrove Spitbank

Svetovo preslávená pevnosť Spitbank v grófstve Hampshire v Anglicku, funguje v mori ako odľahlý ostrov. Mladomanželia si v ňom môžu prenajať svadobnú párty bez neželaných účastníkov. K dispozícií máte strešnú terasu s horúcou vaňou a výhľadom na hviezdy, saunové centrum a nádherné apartmány. Nevestu podľa tradície možno uniesť aj z tohto miesta – a unesie ju šarmantný pirát na plný úväzok. Do pevnosti sa dostanete na súkromných lodiach. Izolovanosť pevnosti a ponuku služieb využívajú v súčasnosti aj páry rovnakého pohlavia, ktoré chcú svoj vzťah zoficiálniť mimo zraku verejnosti.

Tak čo, ktoré miesto by ste brali vy? Že nemáte peniaze? Pre skromnejšie peňaženky sú tu aj iné možnosti – obrad počas balónovej fiesty so stovkami teplovzdušných balónov, v historických knižniciach univerzít, na pobrežnom majáku, v botanickej záhrade či v dome motýľov.

Zdroj: www.glamour.com,, www.solentforce.com, www.hitched.co.uk | Foto: www.pexels.com, www.national-aquarium.co.uk, www.spacecenter.co.uk, www.facebook.com