piercing na dieťati

Prednedávnom sme vám priniesli príbeh o Enedine Vance z Ohia, ktorá zavesila na sociálnu sieť šokujúcu fotografiu svojej dcérky, ktorej nechala spraviť piercing do lícnej jamky z neobyčajného dôvodu. Pozreli sme sa bližšie, prečo sa mamička rozhodla pre takýto čin.

Ku fotke svojej malej dcérky pridala popis: “Je rozkošná, však? Viem, že keď vyrastie, bude sa jej to páčiť. Keď bude staršia, poďakuje mi za to. A ak sa rozhodne, že sa jej to predsa len nepáči, môže si ho vybrať, žiaden problém. Som jej rodič, je to moje dieťa. Budem robiť, čo chcem. Až kým nebude mať 18 rokov, rozhodujem za ňu ja. Ja som ju stvorila, je moja! Nepotrebujem povolenie od nikoho! Myslím si, že takto vyzerá lepšie, je rozkošnejšia a som rada, že má piercing v lícnej jamke. A nie je to týranie! Keby to bolo týranie, bolo by to ilegálne, ale nie je. Ľudia deťom prepichujú uši každý deň. Nie je v tom žiaden rozdiel. Moje dieťa, moje rozhodnutie! Rodičova voľba a rodičovo právo! Nesúďte môj spôsob výchovy, všetci vychovávame svoje deti ináč a to, ako vychovávam ja, nie je vaša starosť!”

piercing na dieťati

Na mamičku sa okamžite spustila obrovská vlna kritiky. Obletela celý svet a získala takmer 15 tisíc zdieľaní. Rozhorčení rodičia komentovali kontroverznú fotografiu a nevyhýbali sa vulgárnym vyjadreniam na stranu matky dievčatka. Nepochopiteľný čin však následne vysvetlila pridaním ďalšieho statusu.

aké sú práva dieťaťa

V ňom objasnila, že svojej dcére, samozrejme, žiaden piercing v skutočnosti neurobila. Jej zámerom bolo upozorniť na závažný celosvetový problém, týkajúci sa obriezky novorodencov. Enedina bojuje proti detskej obriezke, ktorá nie je nutná zo zdravotných dôvodov, odkedy sa jej počas tehotenstva opýtal jej lekár, či by v prípade narodenia chlapca, uvažovala nad obrezaním. “Ako sa niekto opovažuje spýtať sa ma, či chcem poškodiť svoje dieťa?” Enedinu to natoľko rozhorčilo, že zahájila rozsiahlu kampaň proti obriezke, ktorú šíri aj prostredníctvom sociálnej siete.

Meniť telo dieťaťa len z estetických dôvodov nie je správne presne tak, ako ste písali vo všetkých tých komentároch a nenávistných mailoch. Dieťa nie je váš majetok! Nie je to bábika, ktorú si prispôsobíte. Ako by ste niečo také mohli urobiť? Ak prepichujete svoje dieťa piercingami len preto, že sa vám to páči, nie ste dobrý rodič. Súhlasím s vašimi vyjadreniami. Aký je však rozdiel medzi prepichovaním kože a obriezkou?”

ako bojovať proti detskej obriezke
protest proti obriezke

Enedina bojuje proti obriezke už od roku 1998, kedy bola prvýkrát tehotná. V Amerike podstúpi detskú obriezku až 56% chlapcov. Tá má zabrániť vzniku viacerých infekčných ochorení a dokonca vzniku rakoviny u mužov. Kritici však oponujú, že ide len o zámerné poškodzovanie tela.

Zdroj: www.interez.cz, Facebook/Enedina Vance | Foto: Facebook/Enedina Vance

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk