Keď sa malý Luis Manuel Gonzales z Mexika narodil, vážil ako každé iné dieťa 3,5 kíl. Onedlho ale začal rýchlym tempom naberať na váhe. Keď mal dva mesiace, vážil ako ročné dieťa a neustále priberal. Rodičia si z toho najprv nerobili ťažkú hlavu, no neskôr si uvedomili, že je to vážne.

 

Luis Manuel totižto vraj vôbec veľa neje, no z každého jedla veľa priberie. V súčasnosti má desať mesiacov a váži 28 kilogramov. Má takmer trojročného brata, ktorý je oproti nemu oveľa menší.

Počas niekoľkých mesiacov už chlapček prešiel mnohými vyšetreniami a testami, no lekári stále neprišli na to, prečo tak rýchlo priberá. Predpokladá sa však, že trpí zriedkavým genetickým ochorením Prader-Williho syndrómom. Ten spôsobuje nesprávny vývoj dieťaťa a ľudia, ktorí sú ním postihnutí, trpia nadmernou obezitou a inými problémami s tým spojenými.

Pokiaľ by chlapcove problémy boli spôsobené týmto syndrómom, potreboval by liečbu, ktorej jeden cyklus stojí 555 dolárov. Jeho otec však zarába mesačne 200 dolárov. Lekári sa obávajú, že Luisov stav môže byť preňho život ohrozujúci. Momentálne čakajú na výsledky testov z USA.

Luis sa kvôli svojej hmotnosti nevie zatiaľ plaziť ani vzpriamene sedieť ako iné deti v jeho veku a rodičia ho musia často nosiť na rukách.

Zdroj: parismatch.com | Foto, video: facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.