Aj taký úspešný, slávny a bohatý človek, akým je zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg, sa teší z narodenia svojho dieťatka rovnako ako všetci ostatní oteckovia. Manželka Priscilla Chanová mu porodila už druhú dcérku, ktorej dali meno August.

Šťastnú novinku zverejnil, ako inak, na svojom facebookovom profile a nezabudol pridať a fotku celej svojej šťastnej rodinky.

Ku krásnej fotke nezabudol pridať list, v ktorom oslovil svoju práve narodenú dcérku a napísal jej toto:

Drahá August,

Vitaj na svete! Tvoja mama a ja sme nadšení, že ťa vidíme. Keď sa narodila tvoja sestra, napísali sme jej list o svete, v ktorom sme dúfali, že bude ona a teraz aj ty vyrastať…svet s lepším vzdelaním, v ktorom bude menej chorôb, s pokrokmi vo vede a technike. Vaša generácia by mala žiť dramaticky lepší život. Je to naša zodpovednosť, naša úloha, aby sme vám to zabezpečili. Aj keď v správach sa hovorí o zlých veciach, my sme ohľadom budúcnosti vašej generácie optimistickí.

Svet môže byť aj celkom vážnym miestom, preto je dôležité venovať si navzájom čas a tráviť ho vonku a hrať sa.

Keď budeš staršia, budeš sa zaoberať mnohými povinnosťami, ale ja dúfam, že si nájdeš čas na ovoňanie všetkých kvetov, budeš veľa čítať naše obľúbené knihy a neskôr si začneš sama vymýšľať svoje vlastné príbehy. A dúfam, že budeš veľa snívať a v tvojich snoch budeš cítiť, ako veľmi ťa milujeme.

Detstvo je magické. Dar byť dieťaťom dostaneme iba raz, tak sa nezaťažuj myšlienkami na budúcnosť. My spravíme všetko pre to, aby sme pre všetky deti tvojej generácie spravili tento svet lepším miestom pre život.

August, tak veľmi ťa milujeme a sme šťastní, že môžeme s tebou prežívať toto veľké dobrodružstvo. Želáme ti veľa radosti a lásky a veríme, že to isté dáš aj ty nám.
S láskou

maminka a ocko

V priebehu jedinej hodiny tento príspevok “olajkovalo” viac ako pol milióna ľudí z celého sveta. List v podobnom duchu napísali aj svojej prvej dcére, ktorá sa im narodila v roku 2015. Vtedy zároveň oznámili vznik charitatívnej organizácie, do ktorej chcú v priebehu svojho života vložiť 99 % svojho majetku.

Dobre vidíte – na fotke číta otecko svojej dcére knižku o kvantovej fyzike pre bábätká 🙂

Zdroj: novinky.cz, facebook.com | Foto: facebook.com, pixabay.com