Na internete vidíme množstvo príbehov. Ľuďom sa prihovárajú či už obyvatelia Talianska, ktorí sú momentálne najviac sužovaní novým koronavírusom alebo lekári či zdravotné sestry, ktoré v tejto krajine nestíhajú liečiť chorých. Každý deň tu teraz pribúda vyše 3000 nových prípadov a podľahlo už 1800 chorých. Mnohí z nás majú oprávnene otázku, ako to vyzerá, ak dostanem vírus?

 

Odpoveď má pre všetkých Američanka, ktorá sa už vyliečila a podelila sa s verejnosťou o svoj príbeh. Jej život sa síce vrátil do starých koľají, no jej krajinu rovnako COVID-19 sužuje. Na základe svojich skúseností prišla na jednu dôležitú vec.

“Myslím, že som sa nakazila na jednej domácej párty, kde bolo veľmi málo ľudí. Ani jeden z nich nekašľal, nekýchal, nemal teplotu. Vyzerá to tak, že skoro polovica ľudí, ktorá tam bola so mnou, sa nakazila. V médiách vám neustále hovoria, aby ste si umývali ruky a vyhýbali sa chorým. To som aj urobila a napriek tomu som to chytila. Jediný spôsob ako vírus nechytiť je ostať doma a nestretávať sa s inými ľuďmi.”

Elizabeth nebola v nemocnici, liečila sa doma. Choroba jej trvala 10 až 16 dní a liečila sa ako pri normálnej chrípke. Ak by nebola testovaná, netušila by, že koronavírus vôbec mala. Aj na základe jej hladkého priebehu si mnohí ľudia môžu povedať, že o nič nejde, no aj spomínané Taliansko jej príkladom toho, že mnoho ľudí také šťastie nemá a pôjde im doslova o život. Preto buďme naozaj zodpovední a zostaňme teraz doma!

Zdroj: prezenu.sk, facebook | Foto: facebook