Kirsty Butler (22) zo Swansea začalo prudko rásť brucho. Bola z toho prekvapená tak navštívila odborníkov. Keď ju uvidel lekár, myslel si, že je v 30. týždni tehotenstva. No dieťa malo v skutočnosti iba šesť týždňov.

Vyšetrenia ultrazvukom však odhalili tragickú pravdu, ktorou nastávajúcej mamičke vyrazili dych! Jej brucho sa zväčšilo kvôli obrovskej cyste. “Moje dieťa bolo malé a moje brucho bolo obrovské,” povedala Kirsty pre ” Mirror.co.uk.” Cysta bola veľká 30 centimetrov a hrozilo, že plod neprežije. Mladá matka potom musela čakať na odstránenie až do jedenásteho týždňa tehotenstva, kedy mala byť operácia plodu najbezpečnejšia.

Ultrazvuk, na ktorom bola Kirsty týždeň pred plánovanou operáciou však odhalil, že bábätko tlak obrovskej cysty neprežilo. Po operácii, počas ktorej Kirsty odstránili cystu a mŕtvy plod, bola šesť týždňov v nemocnici. Pár bol touto správou zdrvený. Kirsty potom museli odstrániť ešte vaječník, lebo bol rozdrvený. Ak by cystu neodstránili, zrejme by začala poškodzovať aj ďalšie orgány. Situácia tejto mladej ženy je naozaj smutná. Psychicky sa bude trápiť ešte dlhú dobu.

Dúfame, že sa dvojici podarí ďalšie bábätko a narodí sa zdravé a budú tvoriť kompletnú rodinu. Pár sa nevzdáva plánujú tak spraviť čo najskôr. “Bolo strašne traumatizujúce, že som stratila dieťa, ale na našu veľkú radosť sme zistili, že ešte môžeme mať deti.”

Držíme palce!

zdroj: mirror.co.uk.| foto: Instagram/ mirror.co.uk.

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk