Tehotenstvo v letných mesiacoch dá každej budúcej mamičke poriadne zabrať. Podobne na tom bola aj Slovenka, ktorá sa so svojim príbehom podelila na sociálnej sieti. Už netrpezlivo čaká, kedy porodí dieťatko, trápia ju strie, kŕčové žily a všetko čo popri brušku k tehotenstvu patrí.

 

Na známej facebookovej stránke “Nekŕmte nás odpadom” sa rozhodla podeliť s národom so svojou nepríjemnou skúsenosťou pri cestovaní vlakom. Keďže je v siedmom mesiaci tehotenstva, z bežného cestovania sa stalo utrpenie. Obzvlášť preto, že horúčavy sú naozaj brutálne. Budúcej mamičke pri vstupe do vlaku prišlo zle a potrebovala si sadnúť? A ako to dopadlo? Žena zostala z prístupu ľudí zhrozená.

Prečítajte si celý príbeh tehotnej Slovenky:

Pozdravujem. Som tehotná v 7 mesiaci. Brucho mám ako balón, hormóny vo mne pracujú, občas mám pocit, že vôbec neovládam svoje telo a ani emócie. Áno, občas si dokonca cvrknem, občas vypustím bez ovládania plyn. Hanba, nehanba. Občas sa rozplačem, inokedy by som dokázala dať bombu aj tomu najväčšiemu svalovcovi. Žiadne tie pekné poučky o krásnej tehotnej žene u mňa neplatia. Nemám dokonalé guľaté bruško, pribrala som celá, vidím nové strie a krčové žily a jediné po čom naozaj túžim je, aby som už mala to dieťatko vonku. Prepáčte ten úvod, ale chcela som, aby ste pohopili moje rozpoloženie. Dnes ráno som musela cestovať vlakom. Vražedná kombinácia. Hrôza. Vonku horúco a predstava našej dedinskej lokálky bez klimatizácie ma naozaj desila. Keď som nastúpila do preplneného vlaku, prišlo mi zle. Miesto na sedenie nebolo. Ponúkol mi ho náš starý sused, čo som zo slušnosti odmietla. Požiadala som mladého chlapca, či by nevstal. Otočil sa na mňa, že nie. Čooo? Vyletelo zo mňa. Nato sa na mňa otočila jeho matka, že v takomto stupni tehotenstva nemám čo cestovať. Pripadala som si ako v zlom sne. Začala som na nich kričať a potom som sa rozplakala. Prišlo mi to ľúto. Všetko. Kam táto spoločnosť smeruje? To naozaj sme takí sebci? To naozaj takto vychovávame svoje deti? Keď som bola malá, mama s ocinom ma učili, že tehotné ženy a starší ľudia majú prednosť, že im mám vždy prepustiť miesto. Keď som bola malá, tak ma učili, že učiteľ má pravdu a mám si ho vážiť. Učili ma, že si mám vážiť každého človeka, predavačku v obchode, smetiara, či upratovačku v nemocnici. Bojím sa, že dnes vychovávame generáciu sebcov. Spamätajme sa kým je čas. Jedno viem, ja svoje dieťa budem vychovávať ako moji rodičia mňa. Asi to bude mať v tomto svete ťažšie, ale každý musí začať od seba.

Zdroj: Facebook / Nekŕmte nás odpadom | Foto: depositphotos.com