Každodenný život nám prináša situácie, kedy sa musíme vážne zamyslieť nad tým, kam naše ľudstvo speje. Aj vy ste už určite zažili stav, keď ste si uvedomili, že sa už ľudia k sebe nevedia pekne správať. Kde sa podela ochota pomôcť? A existujú v dnešnej dobe ešte nejaký gentlemani?

 

Význam tohto slova už asi dávno nikto nepozná, alebo len pánom nič nehovorí. Svoju nepríjemnú skúsenosť sa budúca mamička rozhodla opísať na sociálnej sieti. Je dôkazom toho, že si už nedokážeme navzájom nezištne pomáhať. Tehotná žena išla na diabetologický test v Nitre. Takéto testovanie trvá dve hodiny, pričom po vypití glukózového roztoku môže prísť žene nevoľno.

A práve to sa aj stalo. Nenašiel sa však žiaden ochotný gentleman, ktorý by ju pustil sadnúť. Prečítajte si, ako situáciu vyriešila. Na mieste dotyčných pánov by sme sa asi prepadli pod zem.

Príbeh tehotnej ženy:

Som tehotná (áno, je to vidieť). Dnes som bola na diabetologickom teste v Nitre. Test trvá 2 hodiny. Poprvom odbere krvi a vypití glukózy ma sestrička poslala do čakárne, že treba byť v kľude jednu hodinu, kým sa krv nebude odoberať znovu a potom znovu. Vraj mi môže byť veľmi nevoľno, vtedy si mám ľahnúť, dať si obklad, všetko možné, len nie to vyvrátiť. Po 20 minutách čakania mi prišlo hrozne zle na odpadnutie. V čakárni boli dve sedačky. Obe obsadené – na každej z nich sedeli dvaja páni čakajúci na bežné vyšetrenie. Z tých štyroch pánov bol evidentne minimálne jeden len doprovod. Musela som konať rýchlo, ľahla som si preto na zem, aby som neomdlela, vyložila si nohy o stenu. Ani jeden z týchto pánov sa neunúval postaviť sa a pustiť ma sadnúť, ani len sa nespýtali, čo sa deje, nezavolali sestričku. Pozreli na mňa a naspäť do telefónov a časopisov. Keď som sa už odhodlala postaviť, poprosila som sestričku, či by mi požičala do čakárne aspoň nejakú stoličku. Nasledujúcu hodinu a pol som teda strávila v pohodlí, aspoň som mohal sedieť. Po čase som zistila, že dvaja z pánov si len išli po recepty. Takže žiadne ťažké hypoglykemické prípady. Správanie sa ľudí je viac ako smutné.

Zdroj: Facebook | Nekŕmte nás odpadom | Foto: pixabay.com