AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:

Chystáte sa do lesov a na turistiku? Buďte obozretní, pretože kliešte začínajú číhať v tráve a vy sa určite radi vyhnete kliešťovej encefalitíde a iným možným komplikáciám. Ak sa však už jeden kliešť “ulakomí” a “pricucne sa”, nezúfajte, poznáme trik, ktorý ho donúti sa odsať a zobrať nohy na plecia!

Dokážete si predstaviť, že sa prechádzate po krásnom lese a div sa svete, na nohe vášho dieťatka sa začne vynímať čierna bodka? Vy však veľmi dobre viete, že nejde o znamienko ani nič podobné? Čo spraviť ako prvé pokiaľ nemáte pinzetu? Rozhodne si do svojho ruksaka pribalte mätový olej, kvapnite jednu kvapku na miesto, kde sa kliešť prisal. On sa potom jednoducho “odsaje”, pretože mätový olej mu nie je práve po chuti 😀 a vy môžete ďalej pokračovať v ceste s úsmevom na tvári a pokojom na duši.

Foto: pixabay.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Sunny
Rovnováha, to je to, čo hľadám, nachádzam i strácam a práve preto je všetko v poriadku. Prečo? Pretože jej strata mi umožňuje balansovať, jej nachádzanie mi dodáva stabilitu a jej strata neistotu, ktorá mi ponúka slobodu.