Malá Terezka (1,5) a jej rodina prežívajú najťažšie obdobie v živote! V auguste minulého roka jej diagnostikovali zákerné ochorenie, potom čo dievčatko prestalo jesť. Slová lekárov rodičov úplne zdrvili, no rozhodli sa to nevzdávať. Avšak v tomto čase je jej stav smrteľne vážny. Poisťovňa im odmietla pomôcť, preto rodičia za každý deň s ich najdrahším pokladom rozpredávajú majetok!

 

Keď sa Terezka narodila, jej rodičia boli naplnení najväčším šťastím, aké ich kedy postretlo. Zlom nastal, keď prestala jesť, bola plačlivá, dostala horúčky, a tak sa obrátili na lekársku pomoc. Spočiatku to vyzeralo, že ide o virózu, no keď sa jej stav zhoršoval, verdikt lekárov bol tým najstrašnejším, čo sa im dovtedy stalo: zákerný neuroblastóm na obličkách!

Chemoterapie nezaberajú

No dievčatko napriek všetkému je veľmi statočné! Podstúpilo chemoterapie, ktoré jej v tomto čase už nezaberajú, preto je odkázaná na posledný spôsob liečby, ktorý im môže priniesť svetlo do života. Poisťovňa však túto liečbu odmieta uhradiť!

Rodičia prosia o každý ďalší deň

Malej Terezke po sono vyšetrení boli zistené veľké nádory na obličkách, a tak bola okamžite prevezená na onkológiu do Banskej Bystrice. Nemocnica sa odvtedy stala jej domovom a rodičia prosia na kolenách o každý ďalší deň. Avšak po úspešnej operácii bolo zistené, že Terezka má metastázy rozšírené po kostiach a na základné chemoterepie preto nereaguje. Terezka má však ešte nádej, a to dodáva celej rodine sily.

Malá Terezka bojuje o život!

„Dinutuximab beta EUSA je indikovaný na liečbu vysoko rizikového neuroblastómu u pacientov vo veku od 12 mesiacov, ktorým bola predtým podaná úvodná chemoterapia a dosiahli aspoň čiastočnú odpoveď, po ktorej nasledovala myeloablatívna liečba a transplantácia kmeňových buniek,“ znie v žiadosti o liek, ktorú vypísal primár onkológie.

Chcú predať strechu nad hlavou

Odpoveď od poisťovne ich ale zložila. „Úhradu tohto lieku, ktorý štandardne nie je aplikovaný nikde v Európskej únii, nám slovenská legislatíva nepovoľuje,“ uviedol hovorca poisťovne Dôvera. Keďže liek stojí 200 000 eur, rodičia sa rozhodli, že predajú byt, aj keď sú si vedomí, že to stačiť nebude. Nad súdom v tomto čase nerozmýšľajú, pretože tento proces je zdĺhavý a Terezka bojuje o každý jeden deň.

Foto Terezky a jej rodiny nájdete TU!

Zdroj: cas.sk l Foto: cas.sk, pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Loriana
Učiteľka, ktorá sa venuje všetkým možným témam, ktoré poskytujú istý odkaz pre spoločnosť. Mamička, ktorá najviac miluje svojho synčeka, a všetko, čo robí, robí iba pre neho. Žena, ktorá si užíva život a všetky jeho radosti..