Ako sa hovorí, keď chceš pána Boha rozosmiať, povedz mu svoje plány. Alebo podobné – človek mieni a Pán Boh mení. Scenár sa rapídne zmenil čitateľke, ktorá neúnavne so svojimi deťmi čakala na teplé slnečné lúče. Červená bodka na ruke a potom ďalšia na bruchu a tretia na chrbte…. a plány boli fuč.

 

“Keďže som mimoriadne teplomilný človek a ani horúce 30-tky mi neprekážajú, neskutočne som sa tešila na tieto dni. Po dlhých dažďoch a sychravom počasí som sa videla, ako si spolu s rodinou užívame MDD v meste alebo vychutnávame zmrzlinu či výlet na bicykloch.

Síce dcérina spolužiačka mala kiahne, nemala som obavy, že by ich mohla domov naša Emka priniesť. Podobných poplachov sme už predtým v škole aj v škôlke mladšej dcéry zažili a choroba sa neprejavila. Tentoraz to bolo iné. Bol piatok, staršia Emka sa chystala do vane, mladšia s teplotou ležala na sedačke. 

Ako si dcéra vyzliekla tričko s dlhým rukávom, na ruke zasvietila červená bodka. Bližší pohľad mi stačil na to, aby som vedela, o čo ide. A ďalšie “kamošky” pod tielkom na bruchu a chrbte. A takto sa to začalo. Čakalo nás “kiahňovo-virózové MDD” a prvý horúci deň.

Prišla ponorka s vidinou dvoch týždňov a to nie je vylúčené, že príde ďalšie pokračovanie, keďže deti máme spolu tri. Zdravý rozum niekedy chýba mne aj dcéram /aj tej kiahňovej aj virózovej/. Vyskúšali sme už takmer všetky možnosti zábavy, dievčatá sa niekoľkokrát za deň sťažujú na nudu. Preto by ma zaujímali skúsenosti ostatných mamičiek, čo zaujímavé robili s deťmi, keď museli byť doma s kiahňami.”

Ako ste tieto chvíle prežívali doma vy a ako ste sa s deťmi zabavili? Napíšte nám do komentára na Facebooku.

Zdroj: slovenskemamicky.sk | Foto: depositphotos.com