Už sme vám v prvej časti tipov na výlet odporúčali jednu horskú túru a máme tu ďalšiu. A nebojte sa, bude ich ešte viac! Slovensko je malá, ale krásna krajina, plná úžasných možností na zážitky.

Prázdniny sú za rohom, tak sa nechajte inšpirovať.

Starý Smokovec

Starý Smokovec je plný chodníčkov, reštaurácií, kaviarní, cukrární, hotelov, sú tam aj kúpele a všetko je plne dostupné aj s kočiarom. Veľkým bonusom však je nádherný výhľad priamo na končiare našich veľhôr.

Lanovka na Hrebienok

Zo Starého Smokovca sa môžete na Hrebienok vyviesť pozemnou lanovou dráhou, čo je pre deti určite veľký zážitok.

Ceny lístkov:

Deti do 6 rokov majú jazdy bezplatne, staršie sa odvezú v cene od 4 eur, dospelí od 7 eur, v závislostí od typu jazdy. Je možné si vybrať jazdu hore, jazdu dole, obojsmernú jazdu, či Magistrala ticket.

Pešo na Hrebienok? Jasné!

Na Hrebienok sa síce viete dostať pozemnou lanovou dráhou, ale prečo neušetriť peniažky? Urobte si radšej prechádzku na čerstvom tatranskom vzduchu a nadýchajte sa tej krásy naokolo dosýta.

Cesta na Hrebienok trvá asi 45 minút chôdze a celý čas idete po asfaltovej ceste, čiže kočiar aj bicykle sú vítané.

Hrebienok sa nachádza vo výške 1285 m.n.m. a čaká vás tam viacero zaujímavostí:

  • Bíliková chata, ktorá je vzdialená z Hrebienka iba 5 minút a dá sa tam bez problémov dostať aj s kočiarom. Môžete si tam dať kávu, skvelý čaj z byliniek, či ochutnať pravé slovenské jedlá. A výhľad na hory je samozrejmosť!

  • Výstava miniatúr chát z Vysokých Tatier
  • Železný medveď, s ktorým sa môžu vaše deti i vy odfotiť.
  • Galéria medvedích sôch – Príjemná zóna, to je názov miesta, kde nájdete unikátne drevené sochy medveďov aj s náučnými tabuľami.Vaše deti sa tam isto zabavia, uvidia mnoho nových vecí, veľa sa naučia a odnesú si krásny zážitok 🙂

Foto: slovenskemamicky.sk

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk