Už sme vám priniesli v našich článkoch dva tipy na výlet s kočiarom. V prvom to bolo Popradské pleso, v druhom Starý Smokovec a Hrebienok. V tejto tretej časti vám ukážeme, kde sa v Tatrách môžete prejsť aj bez toho, aby ste chodili po kopcoch.

Kde si teda máte naplánovať svoju relaxačnú prechádzku?

Tatranská Lomnica

V Tatranskej Lomnici môžete nájsť okrem mnohých hotelov a penziónov aj jeden nádherný park. Nachádza sa priamo v centre Lomnice a nájdete tam skutočne pokoj. Park sa nachádza na rovinke, je popretkávaný mnohými cestičkami, ktoré sú vysypané jemným štrkom. Je to skvelé miesto nielen na prechádzku, posedenie, piknik, ale deti sa tam vedia vyblázniť v bicyklovaní, či kolobežkovaní. Budete na čistom tatranskom vzduchu, a hoci bude vonku letná horúčava, vy sa nemusíte schovávať doma alebo v priestoroch kde je klimatizácia. Tento park vám ponúka miesta v tieni, je tam určite aj chladnejší vzduch medzi stromami a hlavne naberiete mnoho energie z toľkej zelene vôkol vás.

V parku nájdete aj niekoľko kvetín či kríkov, aj v podobe umeleckých diel, napríklad podkovička pre šťastie.

Okrem krásneho parku v Tatranskej Lomnici môžete nájsť niekoľko zaujímavosti:

  • Ski Múzeum- múzeum tatranských športov
  • Botanický park pri hoteli Volga
  • Lukostreľba pri hoteli Morava (6 šípov za 2 eurá)
  • cukrárne, kaviarne, či trhy plné tradičných suvenírov
  • Relaxačný areál Jazierko, priamo pod Skalnatým plesom, nájdete tam lanovú dráhu, môžete sa tam ísť člnkovať na malé jazierko. Okolo tohto jazierka je asfaltový chodník, ktorý môžete využiť na kočíkovanie, bicyklovanie, kolobežkovanie či korčuľovanie. Pre deti je tam aj tzv. Tarzania a preliezky, aj minigolf. Pre dospelých je tam príjemné posedenie s výhľadom na Skalnaté pleso. V bufete si viete zakúpiť občerstvenie, pivko, či dokonca čerstvé maxi palacinky.

Z tohto areálu máte nádherný výhľad na Skalnaté pleso.

Foto: slovenskemamicky.sk

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk