Pomaly sa začína dovolenková a prázdninová sezóna a úlohou mám a otcov je vymyslieť pre svoje deti čo najzaujímavejší program. Či už máte deti ešte v kočiari alebo už veselo pobehujú, tento výlet určite nevynechajte! 

Na Slovensku máme nespočetné množstvo možností na výlet či ľahkú turistiku. Vo Vysokých Tatrách môžete nájsť niekoľko turistických trás spevnených buď štrkom alebo asfaltom, ktoré sú vybudované práve pre lepšiu dostupnosť rodín s kočíkmi či ľuďom, ktorí majú zníženú schopnosť pohybu, či sú na vozíčku.

Popradské pleso

Skvelým zážitkom môže byť práve Popradské pleso. Nachádza sa v Mengusovskej doline v Tatranskom národnom parku (TANAP) v nadmorskej výške 1494 m.n.m.. Popradské pleso sa nachádza na trase Tatranskej Magistrály. Cesta k nemu vedie po asfaltovej ceste a trvá asi hodinu. Počas celej vysokohorskej prechádzky môžete obdivovať nielen lesy, lesné škôlky, množstvo kvetov, ale hlavne úžasné výhľady na mnohé končiare. Určite veľakrát zastavíte, nie od únavy, ale preto, aby ste sa pokochali našimi veľhorami a urobili si niekoľko záberov fotoaparátom či mobilom.

Ako sa tam dostanete?

Začiatok trasy:

Zastávka TEŽ (Tatranská elektrická železnica) Popradské pleso 1267 m.n.m

Cestou autom smerom od Starého Smokovca je to odbočka doprava ešte pred Štrbským plesom (je dosť nevýrazná tak spomaľte, sledujte značky a nezabudnite odbočiť).

Parkovisko:

Auto:  2 €/ hod.                    7 €/ celý deň

ZŤP: Zadarmo

Trasa:

Túra má dĺžku 4 km (približne 1 hodina pešo) po modrej značke. Celú trasu po asfaltovej ceste viete bez problémov absolvovať aj s kočiarom (asi v polovici cesty je drevený prístrešok, kde si viete dať malú pauzu).

Cieľ trasy:

Popradské pleso 1494 m.n.m.

Hotel/Reštaurácia:

Na Popradskom plese máte možnosť sa aj občerstviť v reštaurácií či dokonca aj prespať a stráviť noc priamo v horách. Nachádza sa tam Horský hotel Popradské pleso a Majláthová chata.

Zdroj: tatry.sk | Foto: slovenskemamicky.sk