AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:

Milujete prírodu a radi chodíte so svojimi deťmi na prechádzky  do rôznych kútov našej krásnej krajiny? Jedna z týchto prechádzok by mohla smerovať práve do Gaderskej doliny.

Gaderská dolina je jedna z najkrajších a najznámejších dolín Veľkej Fatry. Nakrútilo sa tu viacero slovenských filmov. Najznámejší je napríklad prvý film o Jánošíkovi. Vstupom do tejto prekrásnej doliny je dedina Blatnica, v ktorej sa nachádza známe múzeum Karola Plicku. Počas prechádzky si môžete vychutnávať krásu našich hôr a rôzne prírodne úkazy.

V neposlednom rade určite natrafíte na úžasný výtvor blatnických dôchodcov. V žblnkotajúcom potôčiku vytvorili vodné mlynčeky, ktoré krásne dopĺňajú prírodnú scenériu tejto oblasti. Tak neváhajte a využite blížiace sa prázdniny na zbieranie nových zážitkov možno práve i v Gaderskej doline.

Zdroj: youtube.com | Foto: pixabay.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Zurciatko
Milujem čítanie a rada skúšam nové veci. Život ma naučil, že každý deň si treba užívať plnými dúškami. Mám dvoch nádherných synov, ktorí ma každý deň učia veľa nového. Deti sú predsa naša budúcnosť.