Potrebujete občas pomôcť s dieťaťom? A kto nie? Prinášame vám pár šikovných trikov ako vaše ratolesti naučiť základné veci zaujímavou formou alebo len zjednodušiť prácu a čas vám. Nechajte sa inšpirovať!

Dajte si k toaletnému papieru značku, koľko ho môže drobec použiť aby ste sa vyhli tomu, že to neodhadne a odkrúti polovicu.

Neviete niečo nájsť? Urobte svojmu dieťaťu zoznam a zahájte “pátraciu akciu”. Spojíte príjemné s užitočným – pomôže vám hľadať a zároveň sa bude hrať.

Problémov so strašidlami sa zbavíte pomocou “spreja proti strašidlám”. Naplňte fľašu čistou vodou a pred spaním dajte dieťatku nastriekať okolo postele ako repelent proti strašidlám – nech má len pekné sny.

Ak máte ešte len batoľa, určite oceníte tento typ. Vaše dieťa bude prikryté a tak chránené od hmyzu ale aj nepríjemného slnka.

Zmeňte starý obal na DVD-čka na šikovný skicár na cesty. Už viac nebude nuda v aute!

Pri skákaní na trampolíne sa stane mnoho úrazov, aj tie, pri ktorých malá nožička zapadne medzi pružiny poprípade na ne nešťastne skočí. Tento problém hravo vyriešite s “tyčinkami” do vody.

Stačí jedna nálepka prestrihnutá na dve časti a vaše dieťa  bude mať hneď jasno v tom, ktorá topánočka ide na ktorú nohu!

Stop malým prštekom v zásuvkách! Obyčajný leukoplast vyrieši vaše najväčšie obavy.

Dajte do mraziaku pár penových cukríkov v sáčku. Pri najbližšom úraze budú na utíšenie bolesti ideálne – nie veľmi chladné a mäkké zároveň.

Neviete si s deťmi rady a neustále im musíte pripomínať, kedy je čas na robenie úloh, papanie večere, kúpanie a spinkanie? Zmeňte hodiny na farebný “rozvrh” aby sa naučili, kedy je čas na akú aktivitu a vy si ušetríte čas a nervy. 🙂

Zdroj/Foto: boredpanda.com

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk