Bývalí manželia Victoria a Adam sú už niekoľko rokov oficiálne rozvedení, no napriek tomu sa pravidelne každý rok stretávajú, aby si spravili spoločnú rodinnú fotku. Dôvod, prečo to robia, je prejavom hlbokej a úprimnej rodičovskej lásky voči ich synovi. Od nich by sa mohli učiť mnohé iné manželské páry, ktoré prežívajú rozvodové obdobie. 

Ich životný príbeh, zverejnený na sociálnych sieťach, ihneď obletel svet a šíri sa ďalej. Posolstvo lásky a porozumenia si získalo srdcia státisícov čitateľov.

Tu je ich životný príbeh v plnom znení:

Na prvých dvoch fotkách sme s Adamom ešte manželia. Ďalšie dve fotky boli zhotovené už v čase rok až dva po našom rozvode.

Nie sme zamilovaní, nie vždy sa zhodneme, nie sme ani najlepší priatelia. Ale viete, čo naozaj sme? Sme navždy vzájomne spojení kvôli nášmu krásnemu, šikovnému a veselému synovi.

Rešpektujeme jeden druhého. Nezabúdame na to, že úloha nás oboch, ako rodičov, je tá najdôležitejšia pre nášho syna. Obaja tu musíme byť, obaja vieme, že syn si zaslúži, aby čas, ktorý spolu trávime, bol naozaj prežitý kvalitne.

Adam a ja nie sme perfektní partneri, avšak po rozvode sme spravili dohodu. Náš syn bude pre nás tá najvyššia priorita a nech sa nám do cesty postavia akékoľvek dôvody, nikdy toto pravidlo neporušíme. Preto každý rok robíme spoločné fotografie, preto platím veľa peňazí za kvalitného fotografa a za pekné rámiky. Tie zavesím do synovej izby.

Náš syn nevyrastá v prostredí, kde žijú obaja jeho rodičia pod jeho strechou. Ale bude vyrastať v prostredí, kde bude vidieť rešpekt, empatiu, súcit, vzájomnú vytrvalosť a toleranciu. Bude vidieť, že je ľahké sa zamilovať, ľahké lásku stratiť, ale nikdy nebude vidieť túto lásku v rozpade.

Zdroj: www.boredpanda.com | Foto: www.pixabay.com, www.facebook.com, www.instagram.com