AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:

Žena, ktorú vidíte na obrázku, sa volá Turria Pitt. Pochádza a žije v Austrálií. V júli oslávi tridsať rokov a v tvári a na celom tele má napísaný svoj životný príbeh. Príbeh, ktorý pred niekoľkými rokmi vďaka jej osobnému nešťastiu oslovil milióny ľudí po celom svete a motivoval ich žiť. 

V roku 2011 sa Turia rozhodla absolvovať 100 kilometrový ultramaratón v západnej časti Austrálie, keď ju v priamo v teréne obkolesil požiar. V žeravom pekle blúdila štyri hodiny, ohnivý kruh sa čoraz viac uzatváral a vytvoril pascu. Horiaca tráva sa šírila tak rýchlo, že nebolo kam ujsť. Pud sebazáchovy v tom momente prinútil mladú ženu skočiť do plameňov a hľadať cestu von. Vtedy si myslela, že beží do náručia smrti.

Turia však prežila, no utrpela popáleniny na 65 percentách tela. Štyri prsty z ľavej ruky a palec z pravej ruky jej museli v dôsledku rozsiahleho poškodenia amputovať. Nehovoriac o pokožke na celom tele, ktorá bola takmer celá spálená.

Turia s priateľom pred nešťastnou udalosťou

V nemocničných izbách strávila Turia viac ako dva roky, i po niekoľkých desiatkach operácií musela nosiť špeciálnu masku na tvári. Bojovala, nevzdávala sa, chcela vidieť pohár skôr plný ako prázdny.  Na sociálnych sieťach vtedy napísala takýto vtipný komentár: “Môžem túto fotku použiť na svoj nový hardcore hip-hopový album? Rozhodnite!”

Tvár a niektoré citlivé časti tela pokrývala špeciálna kompresná maska

Obrovská tragédia preverila nielen vnútornú silu mladej športovkyne, ale aj oddanosť a hlbokú lásku jej snúbenca Michaela a priateľov, ktorí ich podporovali. Pre magazín Friday neskôr Turia spomínala: “Dvaja fyzioterapeuti so mnou cvičili, skúšali sme prvé kroky. Michael sa vtedy tešil a tlieskal mi, akoby som dokončila triatlon. Bol mi obrovskou oporou. Celý čas som myslela iba na neho.”

Istý novinár sa raz Michaela opýtal naozaj arogantnú a necitlivú otázku: “To sa vydržíte pozerať na túto ženu do konca života? Nenapadlo vás od nej odísť a nájsť si inú?” Michaelova odpoveď novinárovi útrúsila poriadnu facku a obrazne ho zrazila na kolená: “Oženil som sa s jej dušou a charakterom, stále bude ženou môjho života.” Vyslovil slová, ktoré dojali celý svet. Dôkaz, že skutočná láska naozaj existuje.

“Vzdal sa práce, aby sa o mňa staral. Naučil sa meniť mi obväzy, kŕmiť ma, vedel presne, kedy si mám vziať ktorú tabletku. Michael mi nikdy nedal pocítiť, že by na mňa zanevrel pre to, ako vyzerám. Bol aj predtým zamilovaný do mojej osobnosti a to je niečo, čo nám zostalo stále,” s láskou spomína odvážna žena.

Turia na život nezanevrela. Stále beháva maratón, venuje sa charite, napísala niekoľko motivačných článkov a kníh a jej motto Nevzávaj sa je majákom pre mnohých ľudí, ktorí z rôznych príčin trpia pre podobné postihnutie a strácajú chuť žiť.

V roku 2014 bola v krajine protinožcov ocenená ako Žena roka. Okrem toho je veľvyslankyňou spoločnosti Interplast Australia&Nový Zéland, ktorá pomáha ľuďom v záležitostiach transplantácie kože či iných závažných chirurgických komplikácií. Začiatkom mája navštívila nemocnicu v Nepále, kde sledovala prácu dobrovoľníkov v miestnych nemocniciach, bojujúcich s nedostatkom peňazí a základných zdravotníckych potrieb.

11.júna oznámila prostredníctvom sociálnych sietí radostnú novinu: so snúbencom Michaelom očakávajú prírastok.

Zdroj: www.nowtolove.com.au, www.facebook.com, www.wikipedia.org, www.interplast.org.au |Foto: www.facebook.com