O najobľúbenejších menách pre detí vo svete i na Slovensku sme už písali. Veľa rodičov sa však snaží dať dieťaťu originálne meno, ktoré nie je príliš rozšírené. 

K najbizarnejším menám by sme mohli zaradiť tieto:

Nutella

Toto meno chceli dať istí rodičia svojej dcére vo Francúzsku. Tu však existuje zákon, podľa ktorého má o každom nezvyčajnom mene rozhodnúť súd. Ten nakoniec vyriekol, že názov tejto obľúbenej pochúťky pre dieťa nie je vhodný. Dcérke dali nakoniec meno Ella.

Adolf Hitler

O dieťati s menom Adolf Hitler sa úrady dozvedeli až vďaka kauze, kedy cukráreň odmietla chlapcovi upiecť tortu s týmto menom. Rodina žila v New Jersey. Zistilo sa, že rodičia sú prívržencami radikálneho hnutia. Spolu mali osem detí, z ktorých každé nosilo meno jedného z vysoko postavených nacistov počas 2. svetovej vojny. Časom im deti odobrali a otec bol neskôr zatvorený za domáce násilie.

4Real

“Naozaj?” Prekvapene vykríkli manželia, keď počas ultrazvuku zistili, že čakajú bábätko. Keď sa narodilo, chceli mu dať práve takéto meno, 4Real. Registračný úrad a nakoniec i súd im ho však zamietli, pretože obsahovalo číslovku. A tak dali synovi “tradičnejšie” meno, a teda Superman.

@

Áno, zavináč. Takéto meno chceli dať synovi istí rodičia z Číny. Súd im to však nedovolil a tak museli vymyslieť iné. Obhajovali sa tým, že symbol @ sa v čínštine vyslovuje ai-to, čo znamená milujem ho.

Brfxxccxxmnpcccclll-mmnprxvclmnckssqlbb11116

Príbeh tejto rodiny sa začal tak, že rodičia sa vzopreli švédskemu zákonu, ktorý hovorí, že všetky mená detí sa musia registrovať na úrade do piatich rokov veku dieťaťa. Keďže tak neurobili, dostali pokutu a výzvu na dodatočnú registráciu. Preto sa rozhodli zaregistrovať takéto nezvyčajné meno, s čím nepochodili ani pred súdom. Druhý pokus o registráciu skúsili s menom A, no i tak nepochodili. Nakoniec dostal chlapec meno Albin.

Zdroj/foto: youtube.com

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk