Aj vy patríte medzi ľudí, ktorí si nevedia poradiť s “malým úložným priestorom cestovných tašiek”? Máte pocit, že potrebujete veľa vecí a neviete ich uložiť tak, aby sa cestovka dala zapnúť?

Celý večer žehlíte veci do kufra, no po vybavení nevyzerajú ako žehlené? Nezúfajte! S nami to všetko zvládnete hravo a bez stresu!

Oblečenie rolujte!

Neexistuje lepšie riešenie uloženia oblečenia v batožine. Namiesto dlhých hodín žehlenia, ktoré nakoniec aj tak budú nanič, si radšej tričká a nohavice zrolujte a tak ukladajte. Takto zrolované oblečenie vám ušetrí mnoho miesta, ktoré môžte zaplniť niečím iným.

Krabička od cukríkov

Drobné sponky a gumičky, nikdy nemajú svoje miesto a ľahko sa preto stratia. Vyskúšajte takéto maličkosti uzavrieť do maličkej nádobky od cukríkov. Vždy ostanú pohromade.

Priestor v topánkach

Topánky odporúčame vždy do batožiny ukladať ešte v jednom sáčku alebo igelitovej taške. A ako vyplniť priestor v topánke v čase, keď do nich nie ste obutí? Čo tak strčiť do nich dva páry zrolovaných ponožiek? Ponožky predsa nakoniec aj tak pôjdu do topánok. 🙂

Prelievajte

Ak sa balíte len na víkend, určite nepotrebujete litrový sprchový gél ani pollitrový šampón na vlasy. Skúste si nájsť menšie nádobky, do ktorých si prelejete len toľko z kozmetických prípravkov, koľko v skutočnosti budete potrebovať. A hneď máte ušetrený kopec miesta.

Chráňte svoje peniaze

Pri cestovaní môže byť fajn, nenosiť celú hotovosť v peňaženke, ale nechať si nejakú tú rezervu napríklad v malej nádobke od balzamu na pery. Tieto peniaze vás nebudú lákať, aby ste ich minuli a ak by vás nebodaj niekto okradol, neprídete o celú hotovosť.

Foto: pixabay.com