Spisovateľ a finančný poradca Tom Corely sa rozhodol porovnať výchovné návyky bohatých a chudobných ľudí. Počas piatich rokov skúmal ľudí zarábajúcich nadpriemerne a podpriemerne. Položil im 144 otázok v 20-tich kategóriách a prišiel k záveru, že bohatí ľudia pristupujú k výchove svojich detí odlišne ako chudobní.

 

Chcete vedieť, čo vštepujú od malička deťom bohatí ľudia? Ak si myslíte, že zo svojich potomkov vychovávajú povrchných ľudí a držia si ich ako v bavlnke, nemáte pravdu.

Toto je 7 TOP návykov, ktoré boháči vštepujú svojim deťom

1. Vedú ich k čítaniu

Z prieskumu vyplynulo, že bohatí sa venujú literatúre viac ako chudobní. Zatiaľ, čo u nadpriemerne zarábajúcich čítajú minimálne pol hodinu denne, u ľudí so slabším príjmom viac pozerajú televíziu. Boháči vedú deti k čítaniu, veria, že ich posúva vpred a chcú, aby sa venovali literatúre.

2. Podporujú ich vo vytváraní vzťahov

Rodičia z bohatých sfér podporujú deti, aby sa stretávali so zaujímavými ľuďmi, ktorí môžu byť pre ne vzorom a prínosom do ďalšieho života. Vytváranie vzťahov a inšpirácia zaujímavými ľuďmi sú dôležité, pretože im neskôr tieto kontakty môžu otvoriť mnoho dverí.

3. Vedú ich k cvičeniu

Bohatí ľudia cvičia, pretože im to okysličuje mozog, zlepšuje to ich výkon a pamäť a tak sú potom vo výhode voči konkurencii. Je teda prirodzené, že vedú aj svoje deti k športu.

4. Zvládanie negatívnych emócii

Podľa boháčov je treba konať viac racionálne ako emocionálne a musia mať vždy chladnú hlavu. Preto deťom vštepujú už od detstva, aby sa učili zvládať návaly hnevu a nepoškodili si tak zbytočne dôležité vzťahy, ktoré by im mohli v živote pomôcť.

5. Hľadajú v nich talent

Podľa Corleyho by deti mali vyskúšať viac záujmových aktivít, aby si neskôr vedeli vybrať tú, ktorá ich najviac baví a napĺňa. Nemyslí si, že je správne venovať sa len jednej alebo dvom činnostiam.

6. Učia ich, aby mysleli ako boháč

Bohatí ľudia deťom vštepujú, že peniaze im uľahčia život a mali by bojovať za svoj úspech.

7. Učia deti snívať

A nezostať len pri tom. Snívanie je vlastne vizualizácia toho, ako by mal svet vyzerať, čo by chceli dosiahnuť. Podporujú deti v tom, aby mali svoje sny a túžby a aby si nastavili ciele, ktorými sa k ním budú približovať.

Zdroj: karierainfo.sk | Foto: depositphoto.com