AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:

Dvojčatá nás udivujú celý život. Sú pre nás neustálou záhadou, o ktorej chceme vedieť viac. Zaujímajú vedcov, lekárov a udivujú samých seba. Je pre nás prekvapením, že sa dvaja ľudia môžu na seba tak podobať a pritom sú povahovo veľakrát takí odlišní. My sme pre vás vybrali pár zaujímavostí, ktoré vás určite prekvapia.

 

Vedeli ste, že dvojčatá môžu mať rozdielneho otca? U dvojvaječných dvojčatách sa to môže stať. Je na to potrebné to, aby mala žena v jednom cykle dvakrát ovuláciu a v tom istom mesiaci mala pohlavný styk s dvoma rozdielnymi mužmi. To sa však často nestáva. Bežnejšie je to u psov a mačiek. U ľudí je to vzácne a zaznamenaných je len niekoľko prípadov.

Podľa štatistík najviac dvojčiat na svet privádzajú ženy, ktoré sú vysoké a majú okolo 35 rokov. V súčasnosti sa rodí viac dvojčiat, ako pred niekoľkými rokmi. Je to tým, že väčšina dvojčiat pochádza z umelého oplodnenia.

dvojčatá

Podľa výskumov dvojčatá už v maminom brušku k sebe cítia náklonnosť a objímajú sa. Aj po narodení si vytvárajú jedinečný jazyk, ktorým spolu komunikujú. Ide o reč tela a vymyslené slová, ktorým rozumejú len oni. Tento jedinečný komunikačný systém sa postupne vytráca, keď začnú viac komunikovať s okolím a rozprávať vlastnou rečou.

Ak túžite po dvojčatách, mali by ste navštíviť mesto Cândido Godóí, kde každé piate tehotenstvo končí pôrodom dvojčiat. Obyvatelia si myslia, že to má na svedomí Jozef Mengele, ktorý slúžil ako nacistický doktor v Osvienčime a schovával sa istý čas v tomto mestečku. Fascinovali ho dvojčatá, preto sa hovorí, že ľudom podával najrôznejšie lieky a vykonáva umelé oplodnenia. Je to však len povera a nikto nevie, či to mohla byť pravda. Skôr sa tvrdí to, že mestečko si svoju veľkú početnosť dvojčiat zabezpečilo príbuzenskými sobášmi a dedičnosťou. Jozef Mengele bol posadnutý dvojčatami a v Osvienčime sa jeho obeťami stalo až 3 000 dvojčiat, z toho prežilo len asi 200.

Dvojčatá majú z 99,9 % zhodnú DNA. Vedia ich však prezradiť odtlačky prstov. Tie nikto na svete nemá rovnaké. Ak spáchajú trestný čin, ťažko sa dokazuje, ktoré z dvojčiat je vinné, ak má polícia len vzorky DNA. Policajné psy vedia podľa pachu každého z dvojčiat rozoznať, ktoré je ktoré. Keď však majú policajti odtlačky prstov, rozoznanie dvojčiat je jednoduché.

dvojičky

Dvojčatá sú jedinečný úkaz, ktorý nás neustále prekvapuje. Vo svete nie je výnimkou ani to, keď dvojčatá vyrastali oddelene a v dospelosti našli svojho súrodenca. Niekedy sa stáva, že žijú v rôznych rodinách, pretože boli poskytnutí po pôrode na adopciu. Dvojčatá majú tiež rozdielny pupok, vďaka ktorému ich rodičia vedia ľahko rozoznať. Často sa stáva, že sa podobajú zrkadlovo. Ak má jedno z dvojčiat znamienko na ľavom kolene, druhé môže mať znamienko na pravom kolene, jedno píše pravou rukou a druhé ľavou. Vedci prichádzajú stále na nové a nové zaujímavosti, ktoré udivujú celý svet. Vyššie uvedené sú len zrnkom piesku z toho, čo je nám o tomto fenoméne známe.

Zdroj: huffingtonpost.com| Foto: Pixabay.com