Jedna z najdôležitejších úloh budúceho rodiča je vybrať meno pre svojho potomka. Je to samozrejme veľká zodpovednosť a určite ste počuli o prípadoch, kedy to rodičia dosť prepískli. Našťastie u nás na Slovensku sú uvedomelí a vyberajú pre detičky skutočne krásne mená.

 

A na základe ich celoročného výberu vznikol rebríček najobľúbenejších chlapčenských a dievčenských mien. V porovnaní s minulým rokom sa ale na prvej priečke objavili rovnaké mená. Tak schválne, nájdete v desiatke najpopulárnejších, meno vášho drobca?

Dievčenské mená:

Jedno po druhom naozaj krásne mená. Prvá priečka patrí Sofii a druhá populárnej Eme. Tretie miesto obsadili Niny. Obľúbené je aj meno Viktória zo štvrtej priečky a z piatej Natália. V posledných rokoch je čoraz používanejšie aj meno Eliška, patrí jej 6. miesto. V prvej desiatke sú aj mená Nela, Tamara, Laura a Hana.

Chlapčenské mená:

Tak ako aj u dievčat, u chlapcov zostalo prvé miesto rovnaké ako v roku 2017 a je ním meno Jakub. Nasleduje Adam a tretí je Michal. Popularite sa stále teší aj meno Samuel a z piateho miesta Tomáš. Šiesta priečka patrí Filipom a v rebríčku je aj Matej, Martin a Oliver. Desiatku uzatvára Lukáš.

Zdroj: najmama.sk | Foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.