Pre niekoho kontroverzné a neprijateľné, pre iného najprirodzenejšia vec v živote človeka. Len 12-ročná Jacee asistovala pri pôrode svojho bračeka. Lekár týmto rozhodnutím zaskočil aj samotnú mamičku. 

Kým nedočkavá Jacee s napätím čakala na príchod svojho brata, uvedomila si, že je príliš malá na to, aby dosiahla na okno na sále, cez ktoré by mohla všetko pozorovať. Po tomto zistení sa neuveriteľne rozplakala a nevedela si ani predstaviť, že by po deviatich mesiacoch čakania mohla niečo také zmeškať. “Plakala som, pretože som si myslela, že neuvidím, ako sa narodí, kvôli tomu, že nie som dosť vysoká”, povedala Jacee pre stanicu WLBT.

dievčatko pri pôrode

Aby lekár dievčatko upokojil, navrhol, aby sa sama obliekla do nemocničného odevu a prišla na sálu. Týmto návrhom zaskočil aj samotnú mamičku, ktorá pôrod neprežívala najlepšie, nakoľko jej nezabrala epidurálna anestéza. Napokon však súhlasila a urobila tak to najlepšie rozhodnutie. Manžel s dcérkou jej dodávali toľko energie, že napokon všetko dobre dopadlo.

pôrod

Lekár dokonca dovolil Jacee pôrod nielen sledovať, ale aj priamo pri ňom asistovať. Svojimi pokynmi ju viedol tak, aby sama priviedla na svet svojho bračeka. Dokonca prestrihla aj pupočnú šnúru. “Naozaj som ho priviedla na svet. Doktor mi iba hovoril, čo mám robiť, ale bola som prvá, ktorá ho držala v rukách”, hovorí hrdo Jacee.

Dieťa pri pôrode

Asistencia súrodenca pri pôrode

Stala sa tak malou hviezdou a vzbudila pozornosť médií. Verejnosť sa však v názoroch nezhoduje. Jedna strana ju považuje za malú hrdinku, tá druhá obviňuje rodičov, ako niečo také mohli dovoliť a aké to bude mať na malé dievčatko vplyv. Pravdou však ostáva, že Jacee je veľmi šťastná, že mohla pri niečom takom byť.

príchod dieťatka na svet

noví súrodenci

Zdroj: Facebook/Nikki Smith, www.info.cz | Foto: Facebook/Nikki Smith