bábo

Zrak je jedna z tých vecí, ktoré si väčšinou nevážime, pokiaľ ho nestratíme. 29-ročná Kathy Beitz začala strácať zrak už ako dieťa, keď sa u nej potvrdila Stargardtova choroba, recesívne ochorenie sietnice. Pre všetky úrady je slepá, napriek tomu mohla vďaka novej technológií uvidieť svojho novorodeného syna.

Uzrieť svoj malý zázrak Kathy umožnili špeciálne okuliare. Táto pomôcka sníma obrázky z okolia pomocou kamery, ktorá ich zväčší a vo vysokom rozlíšení premietne priamo do zorného poľa. Podmienkou je, že človek musí mať zachované aspoň zvyšky zraku. Tak ako mladá mamička Kathy, ktorej ostalo kvôli degeneratívnemu ochoreniu sietnice len periférne videnie. V centre zraku má slepý bod, nerozozná tváre, ani si neprečíta noviny. Napriek tomu sa mohla pokochať pohľadom na svoje bábätko.

Možno jedného dňa dokážu vedci vrátiť zrak aj úplne slepým, aby čo najviac ľudí zažilo radosť akú mohla zažiť aj Kathy :).

Zdroj: theearthchild.co.za, youtube.com | Foto: pexels.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Peťa
V živote som túžila byť všeličím. Medzinárodne uznávanou spisovateľkou, tajnou agentkou a istý čas aj krotiteľkou duchov. Nerozhodná, som nakoniec vyštudovala knihovedu a sociálnu antropológiu, aby som nakoniec skončila v IT hernom biznise. Aktuálne som čerstvá matka, ktorá má veľkú radosť zo svojej malej dcérky.